День Біблії провели у Прилуцькій підлітковій колонії
  • Пон, 05/11/2012 - 00:00

Традиційно в останню неділю жовтня в Україні вшановують День Біблії. Cаме 28 жовтня відбувалися вибори до Верховної Ради України, тому заходи для ув'язнених були перенесені на тиждень пізніше.  3-го листопада 2012-го року група молоді УГКЦ на чолі з отцем Костянтином Пантєлєєм відвідала виховну колонію для неповнолітніх у м. Прилуки.

Метою зустрічі волонтерів з вихованцями колонії  було презентувати Біблію та заохотити їх до читання цієї Святої Книги, щоб кожен з цих хлопців знайшов в ній правдиву дорогу до спасіння, до каяття для того щоб бути справжніми дітьми Небесного Отця. Вшанування Біблії, розповідь про Боже Слово, формування канону Святого Письма, роль його в житті християн, місце Біблії в молитві та літургійному житті Церкви - були головними темами бесіди.

 

Презентацію Біблії розпочав студент Київської Трьохсвятительської духовної семінарії брат Іван Жуган, далі отець Костянтин подав більш детальнішу інформацію з історії написання та розвитку Святого Письма і на завершення  кожен член молодіжної християнської спільноти «Виноградник» Юлія Скорубська, Тетяна Лялька, Галина Трач, Олег Заяць розповіли  про значення і роль Біблії у їхньому власному житті та, як ця Свята Книга допомагає їм у різних життєвих труднощах.

 

Після презентації вихованці виправної колонії мали можливість поспілкуватися з членами групи до чого й активно долучалися.  Також гості установи поповнили місцеву бібліотеку Святим Письмом (як Старого так і Нового Завіту), Новим Завітом з коментарем та книжечками, тексти яких розтлумачують Біблію і є доступними для дітей. Гості колонії так і їх вихованці були задоволені проведеним часом разом і чекають з нетерпінням наступної можливості зустрітися.

Цього дня на тлі святкування Дня Біблії відбулася ще одна подія - зустріч хресної матері Орести з похресником Етґаром. Саме так звуть юнака, що був у групі дітей з неповних родин, якими опікується громада Св. Миколая Чудотворця. Турботу і виховання для цієї невеликої спільноти і тепер здійснює добродійка Ореста Цибрівська. Катехизація, спільні подорожі, літній та зимовий відпочинок єднають дітей у дружньому гурті. Настоятель парафії Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі мітрофорний протопресвітер о. Ігор Онишкевич двічі на рік організовував оздоровлення дітей у Карпатах. Проте, нажаль, соціальне сирітство - одна з головних причин правопорушень, які вкоюють неповнолітні, що знаходяться у цій групі ризику. Біда трапилась і з нашим вихованцем, що опинився за ґратами. Проте тут він зустрів пастирську турботу Церкви в особі сестри Вероніки (Кішко), що викладала для неповнолітніх Закон Божий та капелана о. Костянтина. Святу Тайну Хрещення Етґар прийняв у Свято Хрещення Господнього у Київському слідчому ізоляторі. Діти зі спільноти на Аскольдовій Могилі передали для Етґара свій спільний малюнок, який серед усіх подарунків найбільше зворушив юнака.

Після подорожі до Прилук волонтери Пенітенціарного душпастирства побували у Київській Трьохсвятительській семінарії, де навчається брат Іван Жуган. Там вони отримали благословення від Глави УГКЦ блаженнішого Святослава Шевчука.

 

Автори події, волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць