Дипломат Ватикану про потребу доповнення міжнародного права
  • Нед, 11/10/2015 - 22:10

Святий Престол пропонує доповнити міжнародне право з урахуванням останніх подій у світі і потребою у вирішенні багатьох конфліктів та гуманітарних криз.

Про це говорив секретар з відносин Ватикану з державами архієпископ Пол Галлахер під час конференції про «нові особистості війни», яка 9 жовтня 2015 пройшла в Римі за ініціативою руху «Католицька акція» та Інституту з проблем міжнародного мирного права імені Джузеппе Таньёла.

Ватиканський дипломат підкреслив, що у сфері запобігання конфліктів і захисту мирного населення, в гуманітарному праві має бути приділено велике значення принципу «відповідальності за захист», що зобов'язує міжнародне співтовариство захищати людей від геноциду і переслідувань за релігійними, або етнічними мотивами.

Принцип «відповідальності за захист» може також застосовуватися з метою гарантування біженцям можливості повернутися на рідну землю і володіти своєю власністю, а також жити з гідністю і в безпеці у власних країнах і середовищах, сказав він.

Секретар з відносин Святого Престолу з державами згадав про еволюцію форм ведення війни протягом останнього століття, звернувши увагу на нові виклики, пов'язані з використанням права заради «збільшення можливостей легітимного звернення до військових інструментів, як рішення міжнародних протиріч» — стратегію спрямовану на «перекручування» норм і прав з метою «більш широкого використання і простого доступу до застосування сили».

Такі сценарії проявляються в ситуаціях так званої «превентивної війни», або у випадках військових втручань, іноді навіть без попереднього оголошення війни або розриву дипломатичних відносин з країною, на яку здійснюється напад; або в випадках не прямих військових втручань або сприяння їм, через фінансування і постачання зброї того чи іншого боку в іноземній країні, з метою впливу на неї політичні події в обхід компетентних органів міжнародного співтовариства, розповів представник Святого Престолу.

Говорячи про проблему тероризму, архієпископ назвав цей феномен «найбільшою формою деградації війни, відомої досі».