«Для праці в теперішніх українських реаліях потрібен дар особливої мужності»,- Глава УГКЦ у 281-й день війни
  • Чтв, 01/12/2022 - 20:21

Дивлячись на життя школи в умовах війни, дивуєшся героїзму, мужності, мудрості та кмітливості вчителів. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному зверненні у 281-й день війни.

За словами Предстоятеля, воєнна ситуація цього ранку свідчить, що осердям бойових дій стало місто Бахмут, яке вважають ключовим для звільнення інших міст і сіл Доннечини.

«Херсон знову повністю знеструмлений – потужними обстрілами пошкоджено щойно відновлені лінії електропередач. Цієї ночі постраждала і Дніпропетровщина. Всю ніч росіяни з градів і важкої артилерії обстрілювали Нікополь. По всій Україні тривають відключення електроенергії. Ми переживаємо брак тепла та світла», — сказав Патріарх і подякував представникам органів державної влади, енергетикам і рятувальникам, які роблять усе, щоб зігріти Україну в цю холодну пору року.

У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, як забезпечити дітям гідний безперервний процес шкільної освіти та виховання, позаяк, на його переконання, піклування про шкільну освіту є одним із найважливіших елементів будівництва майбутнього.

«Ми розуміємо, — сказав Глава Церкви, — як важко брати відповідальність за дітей під час повітряних тривог, сидіти з ними в підвалах, обіймати, коли вони бояться звуків вибухів, а в той час думати про свою дитину, своїх рідних. Де вони? Що з ними?».

Глава УГКЦ також звернув увагу на сучасний воєнний виклик, коли вчителям доводиться у класі об’єднувати місцевих дітей і тих, які приїхали з інших регіонів України. Батьки нарікають на безлад, вимагають порядку від педагогів, директорів шкіл.

«Але важливо, щоб ми сьогодні допомагали вчителям у навчальному процесі. Адже успіх – плід співпраці батьків, вчителів і Матері-Церкви, яка є учителькою свого народу. Нині наші вчителі потребують окремої душпастирської опіки священників. Нині наші вчителі потребують окремої душпастирської опіки священників. Адже це спільне дбання про добро наших дітей і цим ми будуємо краще майбутнє», — переконаний Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями