До храму св. Миколая у Києві повертають фігури святих
  • Срд, 27/09/2023 - 21:10

За словами настоятеля київської парафії св. Миколая, отця Павла Вишковського ОМІ, радянська влада знищила у святині понад три сотні фігур святих та ікон, які зараз у планах відновити. В майбутньому біля фігур святих мають бути реліквії. Від травня минулого року у храмі знаходиться фігура св. Архангела Михаїла. За кілька днів відбудеться урочисте внесення каменю з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел.

Фігура Архангела Михаїла, що минулого року була привезена з санктуарію у Гаргано (Італія) та посвячена Папою Франциском відтепер матиме у храмі своє постійне місце. До цього вона розташовувалась ліворуч від вівтаря та особливо вшановувалась щовівторка, коли парафіяни молились за захисників.

Відколи настоятелем парафії св. Миколая став о. Павло Вишковський ОМІ, то він докладав неймовірних зусиль, щоби у костелі з’явилась фігура святого Архангела. «В нашому костелі було 360 фігур та ікон, які були знищені радянською владою. Зараз ми намагаємось повернути фігури святих до нашого храму. Під фігурами ми будемо мати мощі тих святих. Під статуєю Архангела Михаїла будемо мати камінь з гроту Гаргано, біля якого кожен зможе молитись та просити перемоги для України. Водночас для нашої парафіяльної спільноти уже багато років важливим залишається питання відновлення справедливості – повернення храму вірянам. Храм має бути повернений парафії, щоб вона могла служити всім знедоленим та пораненим війною (і не лише на тілі). Цим парафіяльна спільнота займається від початку повномасштабної війни з особливим завзяттям», – зазначив отець Павло.

Урочиста церемонія відбудеться о 18:00 в костелі св. Миколая у свято архангелів Михаїла, Гавриїла, Рафаїла, що відзначається 29 вересня.


Паломництво Святими місцями