Допомога Церкві в потребі: близькість, позначена конкретною підтримкою
  • Срд, 03/08/2022 - 18:50

Через п’ять місяців після вторгнення російських військ в Україну, Папська фундація «Допомога Церкві в потребі» оприлюднила підсумки затверджених проектів допомоги для Католицької Церкви в Україні, показуючи близькість із населенням, яке страждає від наслідків війни.

Папська фундація «Допомога Церкві в потребі» нещодавно оприлюднила фінансовий звіт допомоги виділеної Католицькій Церкві в Україні, яка представлена двома обрядами. За останні три місяці (травень-липень) фундація виділила Україні додаткові 2,5 мільйона євро. Таким чином, на даний період допомога фонду в 2022 році вже сягнула 5 мільйонів євро. Йдеться про першу невідкладну фінансову підтримку, пов’язану із повномасштабним російським військовим вторгненням наприкінці лютого, та 34 нові проекти, які були затверджені у липні цього року.

Миттєва допомога у перший місяць війни

В оприлюдненій заяві фундації зазначається, що проекти, реалізовані протягом перших п’яти місяців повномасштабної війни, включають 3,2 мільйона євро екстреної допомоги. З них 1,3 мільйона євро було направлено до церковних територіальних структур в Україні в березні, відразу після початку війни, щоб задовольнити найнагальніші потреби. Виконавчий президент фундації Томас Гайне-Ґельдерн висловив свою близькість з українським народом. «Психологічні, духовні, фізичні та гуманітарні наслідки будуть відчутні згодом. Тільки Бог може вилікувати найглибші рани, але ми намагаємося полегшити найнеобхідніші потреби та підтримати місцеву Церкву. Завдяки допомозі благодійників фундації, священики та монахині можуть впоратися з нестачею їжі, забезпечити елементарними засобами гігієни та ліками численних внутрішньо переміщених осіб, а також гарантувати психологічну та духовну підтримку тим, хто травмований втратою сім’ї та дому», – зазначив він.

Підтримка Церкви для кращого служіння потребуючим

У звіті Папської фундації зазначається, що 800 000 євро допомоги надійшли українським священикам у вигляді намірень на служіння Пресвятої Євхаристії, щоб покрити витрати на проживання, поїздки та різні ініціативи, пов’язані з душпастирською та соціальною працею священиків. Крім того, 650 000 євро було виділено на 14 проектів, які дозволять церковним структурам, чернечим Чинам та Згромадженням приймати й опікуватися внутрішньо переміщеними особами у парафіях, монастирях, семінаріях тощо. Допомогу у сумі 450 000 євро було направлено на прожиття, яка розділена на 17 проектів, які включають, зокрема, підтримку богопосвячених осіб, серед яких літні чи хворі ченці і черниці.

Благодійний фонд виділив також 1,1 мільйона євро на 23 проекти будівництва, відновлення та пристосування будівель. Одним з таких проектів є ремонт Ворзельської семінарії РКЦ на околиці Києва, яка була пошкоджена під час першої фази повномасштабної війни. Крім того, 600 000 євро призначено на придбання 29 транспортних засобів і 100 000 євро на 21 невеликий душпастирський проект, наприклад, придбання 60 літургійних наборів для богослужінь у зонах бойових дій та на інші формаційні проекти. Директор італійського підрозділу «Допомоги Церкві в потребі» Алессандро Монтедуро, який минулого року відвідував різні українські єпархії та дієцезії, наголошує на тісній співпраці з Католицькою Церквою в Україні. «Наші контакти з дієцезіями є щоденними, і це дозволяє з належною гнучкістю затверджувати ті проекти, які локальна Церква вважає пріоритетними. Потреби зростають. Велике занепокоєння викликає прихід зими, не кажучи вже про те, що наприкінці серпня очікується подальше зменшення наявного продовольства та пального», – зазначає пан Алессандро.

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць