Духовні вправи для Папи та Курії: покликання – це вибір людського серця
  • Срд, 04/03/2020 - 13:34

У неділю, 1 березня 2020 р., в містечку Аріччі поблизу Риму в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить отець-єзуїт П’єтро Боваті. Щорічні духовні вправи призначені для Папи та Римської Курії, але внаслідок застуди Святіший Отець слідкує за реколекціями з Ватикану.

Друга реколекційна наука була присвячена покликанню, що, за словами проповідника, «завжди є вибором, що народжується в людському серці», а не є чимось, «що визначається колективно».

Покликання – це «вирішальна зустріч, в якій Бог до нас промовив, а ми вирішили підкоритись Його виборові». Це початок «нової історії, нового народження», тому важливо пам’ятати про цю мить і «наново почути Божий голос». Бог кличе людину в її конкретних життєвих переживаннях, в її історії, надихає, можливо, навіть у неусвідомлений спосіб, як це сталось із старозавітнім Мойсеєм, якого зацікавив палаючий кущ на горі Хорив. Він не уявляв значення цього куща, що палав, але не згоряв, і лише пізніше йому було виявлене пророче значення цієї неочікуваної події.

«Божий поклик, – вказав о. Боваті, – є несподіванкою, сюрпризом, що є Божим знаком». У Старому Завіті вказано, як покликання народжується в серці людини, а в Новому Завіті бачимо духовну цінність покликання для тих, хто вже слідує за Господом. Відповідь на покликання є особистою, індивідуальною, а не колективною, беручи на себе вирішальну відповідальність, як це сталось із святим Петром, що був невпевненим і слабким, але прийнявши Божий поклик він зміг стати скелею Церкви.

На закінчення провідник реколекцій закликав молитись, прохаючи дару Святого Духа, щоб насправді бути Христовими учнями.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць