Двері Милосердя в конфліктних регіонах
  • Чтв, 10/12/2015 - 22:56

Святі Двері означають вхід не тільки до собору чи святилища, але і в різні складні ситуації, які переживають багато дітей, жінок і чоловіків.

Цю думку Папи Франциска нагадав секретар італійського єпископату в іракському Курдистані. Єпископ Нунціо Галантіно там брав участь у початку Ювілею Милосердя в селі Енішке. Це одне з багатьох місць, позначених насиллям та війною, де залишаються відчиненими Святі Двері Ювілейного Року.

Першим таким місцем було місто Бангі, столиця Центрально-Африканської Республіки, де кілька років триває громадянська війна. У місцевому соборі Святі Двері відчинив Папа під час його недавнього паломництва до Африки. Такі двері також відчинять у столиці Курдистану Ербілі, і не тільки в соборі св. Йосипа, але і в таборі біженців, де зроблять спеціальний «священний намет». Так само буде в зруйнованому війною Алеппо, де слово «милосердя» має особливе звучання, а також в Тунісі та в лівійському Тріполі, що постраждали від ісламського тероризму. У Тріполі урочистість перенесли на п'ятницю, що є там вихідним днем. Патріарх Фуад Туаль вирішив також відчинити Святі Двері на єдиній католицькій парафії, заблокованій Ізраїлем в секторі Газа, бо місцеві парафіяни не можуть дістатися до Єрусалиму.

У Стамбулі, де більшість мешканців є мусульмани, Святі Двері в латинському соборі відчинені не тільки для віруючих римо-католицького обряду, а й для католиків вірменських, сирійських та халдейських. На початку Ювілею також запросили православних, бо, як наголошує відповідальний за святкування Року Милосердя в Туреччині о. Антон Булай, «це знак повернення до спільного святкування в єдності Святого Духа». Жодних святкувань не буде на Донбасі, натомість Двері Милосердя цієї неділі відчинять у Сімферополі, в окупованому Росією Криму.

Ювілей Милосердя є часом будування миру у світі, що характеризується багатьма конфліктами і зростанням насильства, що викликає побоювання про майбутнє, – говорить кардинал Жорж Котье, колишній богослов папського дому. Він звертає увагу на соціально-політичний вимір Ювілею Милосердя і додає, що для участі в цьому надзвичайному часі запрошені не тільки християни, але й люди інших релігій і невіруючі.

«Цей ювілей, на зразок біблійних святих років, є, насамперед, часом миру, зустрічі, прощення і діалогу, звідси його не тільки релігійний характер», – вважає кардинал Котье. Швейцарський богослов зазначає, що Папа відкрив рік великих можливостей. «Не без причини Папа Франциск ініціював Ювілей Милосердя в Африці. Цим він показав, що в ДНК християнина вписана довіра до Бога, незгода на будь-яке насильство і бажання побудувати братерство», – наголошує кардинал Котье, називаючи Святий Рік пластирем на рану палаючого світу.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць