Екзарх Одесько-Кримський освятив каплицю та хрест під забудову храму УГКЦ на Кіровоградщині
  • Втр, 29/01/2013 - 00:00

27 січня 2013 року в м. Знам’янка, що на Кіровоградщині, відбулося освячення тимчасової каплиці Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ та хрест під забудову храму. Святу Літургію та Чин освячення хреста і каплиці очолив Владика Василь Івасюк, Екзарх Одесько-Кримський УГКЦ.

 

В освяченні також взяли участь: о. Віктор Прийдун, канцлер Одесько-Кримського екзархату УГКЦ, о. Іван Третяк, о. Ярослав Волосецький і священик із місцевої громади УАПЦ. Як розповів о. Іван Проць, адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, Департаменту інформації УГКЦ, греко-католицька парафія зареєстрована в 2010 році. За словами священика, «після цього два роки тривав процес отримання земельної ділянки під забудову храму та, на жаль, місцева влада земельної ділянки так і не виділила. Тому завдяки пожертвам жертводавців: Владики Василя Семенюка, Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського, та о. Петра Криніцького, вдалося придбати землю. Дякувати Богові, за підтримки жертводавців ми придбали 10 арів землі», - коментує священик.

 

У громаді є близько 30 прихожан (як місцеві жителі, так і вихідці із Західної України). Як каже о. Іван, попри негативне ставлення місцевої влади до того, що на цій території існує парафія УГКЦ, є багато жителів, які активно беруть участь у житті громади. «Маємо у своїх серцях тверду надію, що на місці новоосвяченої тимчасової каплиці буде збудовано великий храм», - повідомив священик.

 

Департамент інформації УГКЦ