Франциск зустрівся з представниками влади Албанії
  • Нед, 21/09/2014 - 14:32

Пошана до людських прав, між якими вирізняються свобода віровизнання та висловлення своїх думок, є передумовою соціального та економічного розвитку. На цьому Папа Франциск наголосив, промовляючи під час зустрічі з представниками албанського світу політики та акредитованого в Албанії дипломатичного корпусу, що була першою подією його одноденного візиту до цієї балканської країни. Зустріч відбулася у неділю, 21 вересня 2014 р., в президентському палаці в Тірані та була поєднана з церемонією привітання й візитом ввічливості до Глави Держави.

Висловивши радість з приводу можливості відвідати «благородну землю Албанії», землю героїв та мучеників, звану «країною орлів», Святіший Отець відзначив, що минає чверть сторіччя відтоді, як Албанія повернулася на «важкий, але захоплюючий шлях свободи», що дозволило розпочати матеріальну й духовну відбудову суспільства. «Коли пошанована гідність людини, а її права – визнані й гарантовані, тоді також розквітають креативність та винахідливість, а людська особа може вивільнити свої різноманітні ініціативи на користь спільного блага», – наголосив він.

Далі Глава Католицької Церкви з особливою радістю підкреслив «прекрасну особливість Албанії», якою, за його словами, є «мирне співжиття та співпраця між особами, приналежними до різних релігій». Адже «ніхто не має права прикриватися Богом, задумуючи й здійснюючи акти насильства», натомість, те, що відбувається в Албанії, «показує, що мирне і плідне співжиття між особами та спільнотами, приналежними до різних релігій, не лише бажане, але й конкретно можливе й здійснюване». Воно також є «цінністю, яку слід оберігати й кожного дня примножувати через виховання до пошани відмінностей».

Святіший Отець відзначив, що після «зими ізоляції та переслідувань прийшла весна свободи», й у цьому контексті також і Католицька Церква «змогла повернутися до нормального життя», а її присутність та діяльність «справедливо відчувається не лише, як служіння католицькій спільноті, але – всьому народові».

Але сьогодення, за словами Папи, представляє «нові виклики, на які слід дати відповідь». Так, у світі, «який прямує до економічної та культурної глобалізації», потрібно докласти зусилля для того, щоб «зростання і розвиток були доступними для всіх, а не лише частини населення». «Необхідно, – підкреслив Святіший Отець, – щоб глобалізації ринків відповідала глобалізація солідарності, щоб економічне зростання супроводжувалося більшою пошаною до створіння, і щоб разом з індивідуальними правами були захищені проміжні дійсності між індивідом і державою, першою з яких є сім’я».