Франція: “Вільнодумці” з Вандеї вимагають усунення пам’ятника св. Архангелу Михаїлу
  • Нед, 28/11/2021 - 13:55

Історія любить повторюватися. Антикатолицьке товариство Вільної Думки Вандеї оскаржило наявність пам’ятника св. Архистратига Михаїла. Святий є покровителем площі та храму, що є поруч. Це те саме товариство “вільнодумців”, яке прославилося усуненням пам’ятника Івану Павлу II у Плоермелі в сусідній Бретані.

Товариство вільнодумів у Вандеї оскаржило пам’ятник св. Архангела Михаїла, зазначаючи, що це майже двохметровий релігійний символ у публічному просторі. Вони посилаються на Акт 1905 року про відокремлення Церкви від держави та захист т. зв. принципу світського характеру держави. Цей закон суди тлумачили по-різному. У такий спосіб “Вільнодумці” атакують пам’ятники, різдвяні вертепи та релігійні інсталяції. Однак важко повністю відокремити культуру Франції від християнства, тому й рішення теж різні.

У даному випадку йдеться про пам’ятник, встановлений містом у 2018 році і “мировий суддя” при адміністративному суді 18 листопада підтвердив правоту антиклерикального товариства. Хоча він визнав, що св. Михаїл є не лише католицьким святим, а й покровителем Франції і, зокрема, повітряно-десантних військ, а під час урочистого відкриття пам’ятника до участі було запрошено загін парашутистів, та “того ж дня відбулося релігійне благословення пам’ятника”. На підставі цього посередник дійшов висновку, що йдеться про “релігійне значення” пам’ятника. Виявляється, освячення статуї працює йому на шкоду.

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць