Глава УГКЦ: «Богородиця є відповіддю Бога на пошук людини за Ним»
  • Птн, 05/12/2014 - 11:42

Богородиця є справжнім храмом, в якому замешкає Боже Слово. Вона є відповіддю Бога на пошук людини за Ним. Вона в собі вмістить Боже Слово. Бо наш Бог є Богом не безсловесним. Коли ми до Нього молимося, шукаємо за Ним, Він відповідає. Він не лишається безмовним.

Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у свято Входу в храм Пречистої Діви Марії під час Богослужіння в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії.

Архиєрей зауважив, що сьогоднішнє свято глибоко відкриває нам зміст християнського духовного життя.

«Вхід у храм, - розповів Блаженніший, - поріг якого переступала Богородиця, був видимим знаком крику, пошуку людиною Бога. Порожнеча святая святих, куди входить Пречиста Діва, є наче знаком порожнечі людського життя, в якому немає Бога. Людина, котра у своєму житті не має Бога, є порожньою. Отож той храм був видимим знаком невидимого внутрішнього шукання людиною Божого обличчя. Той храм, в якому людина хотіла побачити Бога, відчути Його присутність, сьогодні в цій події набирає свого сенсу. Чому? Бо трирічна Пречиста Діва впроваджується у святая святих і наповнює цю порожнечу Божою присутністю. Бо вона є тим новозавітним ковчегом, в якому спочиватиме Боже Слово».

«І ось сьогодні, - вважає проповідник, - фактом входу в храм Пречистої Діви Марії Господь Бог наче знову наповнює цей храм сенсом, своєю славою через особу Пречистої Діви Марії. Храм, як місце зустрічі між Богом і людиною, сьогодні являється у всій своїй повноті».

Можна сказати, каже він, що християнське життя, християнське зростання – це ніщо інше як безперервний вхід у Божественні таїнства. Ми крок за кроком покликані заглиблюватися в таїнство Божого життя.

«Можливо, - звернувся Глава Церкви до семінаристів, - це по-особливому відкриває для вас, брати, вашу семінарійну дорогу. Бо хто приходить до семінарії, мусить крок за кроком входити в глибину таїнственного Божого життя. Це - як духовне зростання. Діва Марія також входила в храм, щоб зростати, готуватися до Богоматеринства. Так само і ви повинні входити в Божественні таємниці тут, у храмі вашої семінарії, щоб підготуватися до отцівства, щоб потім бути духовними отцями своїх вірних».