Глава УГКЦ: «Єпископ є той, хто управляє Божим людом»
  • Нед, 22/12/2013 - 10:05

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) 21 грудня у соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі здійснив Архиєрейську хіротонію митрофорного протоієрея Євгена Мирослава Поповича.

Співсвятителями були Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, та владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-Гданський.

«Уже вкотре наш народ є розбурханий. Ми не знаємо, що нас чекає. Ми не знаємо, до якого свідчення покличе Господь Бог нашу Церкву на теренах Східної Європи, але хіротонія єпископа Євгена є знаком того, що Господь завжди буде з нами», – наголосив Блаженніший Святослав у проповіді.

Проповідник пригадав слова Ісуса Христа «Я піду за Тобою, куди б Ти не пішов». «Отче Євгене, владико Євгене, як глибоко сьогодні ці слова стосуються вас», – звернувся Блаженніший безпосередньо до владики Євгена.

За словами Блаженнішого Святослава, ці Христові слова, як ніколи, «глибоко й влучно розкривають нам зміст цієї радості – нової єпископської хіротонії, яку ми переживаємо в святому храмі в древньому Перемишлі».

Він нагадав вірним і духовенству, хто такий єпископ: «Кожен, хто є покликаний до єпископського служіння, є покликаний звершувати три завдання: навчати, освячувати й управляти. Навчати слова Божої істини. Вказувати людям правду про Живого Бога. Допомагати їм відректися від усього того, що заганяє людину в скритне життя, а вивести усе своє життя на світло. Єпископ є першим благовісником Божого Слова, наслідник апостолів, носій Царства Небесного, благовісник будучого спасіння. У єпископа люди завжди шукають відповіді на найскладніші питання свого життя. Єпископ є той, що посвячує Божий люд. Єпископ є той, хто управляє Божим людом. Показує дорогу. Він є той, хто є учителем народу».

На переконання Предстоятеля УГКЦ, саме такого учителя, провідника і святителя сьогодні дарує нашій Церкві Христос.

«Ви ще не знаєте, якими стежками поведе вас у єпископських служіннях Господь. Ви ще не знаєте, які виклики, завдання і терпіння будуть на вашій життєвій дорозі, але будьте певні, що Він є у вас і з Вами. Він завжди буде джерелом вашого життя і служіння», – запевнив Глава Церкви архиєрея.

Хіротонія звершувалася в надвечір’я свята Непорочного зачаття Діви Марії. Тому новопоставленого владику Євгена поручили опіці Пречистої Богородиці.

«Нехай вона, непорочно зачата, буде вашим покровом, вашою учителькою, вашою втіхою і силою вашого слова», – побажав Блаженніший Святослав від себе та всієї Церкви.

Пригадуємо, що 21 грудня 2013 року в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя в Перемишлі (Польща) відбудеться Архиєрейська хіротонія митрофорного протоієрея Євгена Мирослава Поповича. Архиєрейську Літургію та єпископську хіротонію здійснить Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Богослужіння розпочнеться о 10.00. Співсвятителями будуть Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, та владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-Гданський.

Як ми повідомляли, у понеділок, 4 листопада 2013 року, Святіший Отець призначив митрофорного протоієрея Євгена Мирослава Поповича Єпископом-помічником Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ у Польщі, надаючи йому титулярний осідок Горрецелії (Horrea coelias). Від 1996 року о. Євген виконував служіння протосинкела архиєпархії та пароха катедрального собору в Перемишлі.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями