Глава УГКЦ: Молодь знайшла в українській Церкві свою Матір, Учительку і Захисницю
  • Пон, 01/12/2014 - 14:18

Спасаючись від жорстокої вбивчої руки, наша молодь: дівчата і хлопці знайшли у своїй українській Церкві свою Матір, Учительку і Захисницю. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 30 листопада, під час міжконфесійного Молебню на Михайлівській площі у першу річницю побиття злочинним режимом студентів на Майдані Незалежності.

«Ця свята обитель (Михайлівський собор. – Ред.), яка колись у часи ворожих навал ставала прихистком гнаних і переслідуваних, так і в цей день збудила Україну, збудила наше сумління, збудила у нас прагнення добра, справедливості й свободи», – відзначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ пригадав, як «наші храми, наші монастирі перетворилися на лікарні, осередки любові і солідарності, любові до ближнього». «І сьогодні ми це згадуємо. Ми молимося за наш народ і просимо у Господа Бога сили вистояти в боротьбі, яку розпочали рік тому», – сказав Верховний Архиєпископ.

Він подякував усім тим, які сьогодні моляться і чинять добро на благо України.

Князь Ярослав Мудрий віддав під Покров Пречистої Діви Марії народ Київської Русі. Глава Церкви пригадав, що в УГКЦ, з ініціативи вірних, цього року в переддень свята Благовіщення ми відновили акт посвяти українського народу під Покров Пречистої Діви Марії. «Ми певні, що Пречиста Діва Марія триває з нами в молитві. Ми знаємо древні передання українського Києва, що поки між нами є Київська Оранта нерушима стіна з піднесеними руками до Бога, ми з вами є непереможні», – наголосив Архиєрей.

Він закликав усіх і кожного молитися. «Не опускаймо наших рук. Триваймо в пості і молитві за Україну. А Пречиста Богородиця, наша Небесна Мати захистить нас, покриє своїм омофором наших воїнів, усіх тих, що змушені покинути свої домівки. Захистить поранених, полонених, тих, які терплять знущання. Нехай Вона буде нашою ненькою-заступницею і молільницею за український люд», – сказав Глава Церкви.