Глава УГКЦ: «Навчальні заклади повинні допомагати здобути не просто якісну освіту, а допомагати їх вихованцям ставати кращими»
  • Срд, 14/09/2016 - 09:25

Новий Закон України «Про освіту», який дає можливість Церкві й релігійним організаціям відкривати навчальні заклади, є корисним. Бо освіта й виховання – нерозривно пов’язані. Справжнє навчання неможливе без виховання на цінностях, життєвих орієнтирах.

Наприклад, вчена людина може бути небезпечним злочинцем, якщо свої знання й таланти використовуватиме на руйнування суспільства, нищення гідності іншої людини. Навчальні заклади повинні допомагати здобути не просто якісну освіту, а допомагати їх вихованцям ставати кращими, щоби будувати, а не руйнувати.

Сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 13 вересня, розповідаючи про освіту в прямому ефірі проекту Живого ТБ «ВІДКРИТА ЦЕРКВА».

За його словами, присутність Церкви в освіті є запорукою того, що дітям в школах будуть дані загальнолюдські орієнтири. «Коли говоримо про базові цінності, то для всіх християнських Церков вони є однаковими. Тут не йдеться про конфесіалізацію школи чи освіти, а про те, щоби усі Церкви своїми засобами могли допомогти виховувати гідних, відповідальних громадян», – пояснив він.

Тож, таке навчання, на його переконання, можна реалізувати в три етапи. Спочатку потрібно виховати цілісну особистість, яка вміє критично думати, а не просто відтворює знання: «Аби особа вміла самостійно думати і, більше того, вміла бути свобідною і відповідальною за свої вчинки».

Другий етап – виховання вільної людини, патріота своєї країни: «Аби людина могла застосовувати на благо свого народу все, що вона здобула під час свого виховання і навчання».

А третій етап – далі сама особа повинна розвивати свою креативність: «Людина повинна постійно вчитися, бо в школі, навіть в найкращому університеті, неможливо все пізнати і здобути. Школа вчить вчитися, і той, хто виходить із неї, повинен розуміти, що він не закінчує на цьому етапі своє навчання». 

При цьому Глава УГКЦ наголосив, що людина повинна постійно навчатися новому і відповідати на потреби суспільства: «Тоді їй буде завжди  цікаво працювати в обраній галузі. А суспільство, сформоване з таких людей, завжди буде живе, відкрите, креативне».