Глава УГКЦ очолив святкування 1025-ліття Хрещення України-Русі в Гурово-Ілавецькому (Польща)
  • Суб, 29/06/2013 - 17:41

29 червня за участю кількох тисяч вірян із Польщі та з-за кордону в Гурово-Ілавецькому розпочалося святкування 1025-ліття Хрещення України-Русі. Божественну Архиєрейську Літургію очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава Української Греко-Католицької Церкви. Необхідно відзначити, що крім єпископату Греко-Католицької Церкви, в ній взяв участь архиєпископ Селестіно Мільоре, Апостольський нунцій в Польщі.

Перед Літургією Предстоятель УГКЦ зустрівся із парафіяльними радами, молоддю та духовенством Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

Важливим моментом святкування було освячення копії чудотворної ікони Божої Матері - Ворота Милосердя із Ярославля. «Ця ікона, - за словами організаторів, - нагадуватиме про святкування 1025-ліття Хрещення Київської Русі та візит Блаженнішого Святослава до Польщі».

Сьогоднішнім урочистостям передувала вечірня, після якої студенти із Любліна представили театральне дійство про блаженного Омельяна Ковча. Відтак троє осіб різного віку зробили свідчення віри. Молитва у храмі тривала до півночі.

На закінчення урочистостей відбувся концерт «Спадщина віків нашого життя», що представив історію християнства в Україні. У ньому взяли участь діти із українських шкіл Гурово-Ілавецького, Бартошиця та Ольштина. Своїм співом духовно-мистецьку програму супроводжував український чоловічий хор «Журавлі», заснований 40 років тому.

Фоторепортаж приготувань святкування в Гурово-Ілавецькому.

Нагадуємо, що візит Глави УГКЦ до Польщі проходить із 26 по 30 червня.

27 червня Блаженніший Святослав відвідав Люблін і зустрівся з архиєпископом Станіславом Будзіком, Митрополитом Люблінським, та очолив панахиду за жертв Волинської трагедії за участю Президента Польщі Броніслава Коморовського; 28 червня, напередодні вшанування пам’яті жертв 70-х роковин злочину на Волині, у Варшаві між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою Польщі підписано спільну Декларацію та відбулася зустріч Блаженнішого Святослава у Варшаві з Маршалками Сейму та Сенату Польщі.

Додаток:

Католицька парафія Воздвиження Чесного Хреста в Гурово-Ілавецькому на Вармії діє з 1957 року. На цей час до неї належить близько тисячі вірних, які походять із сімей, переселених у наслідок акції «Вісла» з 97 населених пунктів Східної і Південної Польщі. Про цей факт свідчить обеліск, встановлений перед храмом, де розміщено напис із назвами місцевостей, з яких переселено осіб.

У 1981 році парафія отримала зруйнований храм, який раніше належав католикам, а після реформації був лютеранською Кірхою.

У Вармії і Мазурах живе близько 30 тисяч греко-католиків. Після акції «Вісла» в ті краї пересилили 56 тисяч осіб. Греко-Католицька Церква в цих областях наголошує на важливій ролі української мови і культури. Завдяки цьому багато людей почали спілкуватися рідною мовою. У Гурово-Ілавецькому діє школа з українською мовою навчання, в якій навчається близько 160 учнів.

 

Департамент інформації УГКЦ, за матеріалами КАІ