Глава УГКЦ привітав священиків і семінаристів, які прибули послужити людям на Майдані
  • Срд, 04/12/2013 - 20:47

Сьогодні, 4 грудня, у день празника Введення до храму Пресвятої Богородиці, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового ще раз закликав молитися за Україну та привітав священиків і семінаристів, які прибули до Києва, щоб бути зі своїми людьми на Майдані.

«Вітаю всіх наших священиків із різних міст і сіл, які прибули, аби бути разом зі своїм народом. Вітаю братів-семінаристів, зокрема з Львівської духовної семінарії, які на чолі з ректором і віце-ректором прийшли, щоб послужити людям на Майдані. Вітаю всіх вас, які, можливо, як Пречиста Діва Марія, покинули свої теплі домівки й прийшли сьогодні до столиці нашої України, щоб шукати дорогу до надії, до кращого майбутнього для нашої держави і для нашого народу».

Блаженніший Святослав нагадав, що свято Введення до храму Пресвятої Богородиці – одне з найбільших 12 християнських свят року.

«Це свято концентрує нашу увагу на одній історичній події з життя Пречистої Діви Марії. Вона ще трирічною дівчинкою була приведена своїми батьками Йоакимом і Анною до храму. Цим жестом вони хотіли віддати її у посвяті на служіння Богу. Вони були безплідним подружжям і пообіцяли Богові: якщо з’явиться в них дитина - віддадуть її на служіння Богові…» – розповів у проповіді Предстоятель Церкви.

Він відзначив, що ми сьогодні увійшли в цей храм у дуже непростий день в історії нашого народу. Можна сказати, що ми сьогодні сповнені змішаних почуттів. З одного боку – тривога, з іншого – надія.

«День, який ми переживаємо, є не тільки сповнений тривоги, а й надії, тому що в наших пошуках ми, християни, робимо крок до Бога. Навіть у такий непростий час ми не сходимо з дороги Його заповідей, - заповідей любові до Бога і ближнього. Святкуючи свято Богородиці, ми разом з нею робимо свято понад агресією, насиллям, ненавистю. І своєю дорогою показуємо дорогу всьому українському народові, яка є дорогою виходу з тої непростої ситуації, що в ній ми опинилися. Бо немає іншої дороги, якою ми повинні йти, як дорога Христових заповідей, - та дорога, котрою є сам Христос. Бо Він сказав: «Я є Дорога, Істина і Життя», – завершив Глава Церкви.

Він закликав молитися сьогодні за Україну, молитися за наше майбутнє, - за європейське майбутнє. «Як багато століть тому тут, у Києві, великий князь Ярослав Мудрий посвятив цю землю під покров Пречистої Діви Марії, зробімо сьогодні те саме – віддаймо під покров Богородиці нашу землю, наш народ, нашу державу. І будьмо певні, що тривога перетвориться на надію», – наголосив проповідник.

Блаженніший Святослав нагадав, що в греко-католицьких храмах триває безперервна молитва за кращу долю нашого українського народу. Тому наприкінці Літургії в Патріаршому соборі вірні помолилися «Отче наш», «Богородице Діво», «Слава і нині» і заспівали «Боже, великий, єдиний».

З Блаженнішим Святославом співслужили Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) та священики з різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні.

 

Департамент інформації УГКЦ