Глава УГКЦ: «Російська влада в Криму застосовує до УГКЦ методи, схожі до тих, які були в сталінські часи»
  • Птн, 18/03/2016 - 12:16

Зараз УГКЦ в Криму очікує рішення щодо своєї долі. Тобто в яку категорію нас намагатимуться зарахувати і яку термінологію до нас використати: регуляцію чи ліквідацію. Про це повідомив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час круглого столу «Насильницька ліквідація УГКЦ та її наслідки: уроки й завдання для сьогодення» у приміщенні Національного університету імені Тараса Шевченка.

Предстоятель процитував німецького доктора історії Катріну Бек, яка стверджує, що комуністичний режим у 30-40 роках застосовував термінологію щодо Церков: ліквідація або регуляція.

Глава УГКЦ пригадав пропагадистський месидж, який комуністи застосовували щодо насильницької ліквідації УГКЦ. «Казали, що в такій вільній демократичній державі як Радянський Союз за батька Сталіна Греко-Католицька Церква стала вільна і змогла здійснити свою давню мрію. І таким чином вона самоліквідувалася. Це слово було ключовим у комуністичній пропаганді, яка говорила про ці події. Говорячи про ці терміни, я б хотів навести паралель з сучасним станом, зокрема, російської тактики щодо релігійних громад у Криму після його анексії. Бо ми бачимо, що нічого не змінилося. Абсолютно однакове ставлення», відзначив Блаженніший Святослав.

Усім добре відомо, сказав Архиєрей, що після анексії Криму всі релігійні організації та Церкви опинилися поза законом. Це відбувалося внаслідок певного законодавчого процесу, який встановив вимогу усім без винятку релігійним організаціям пройти процес реєстрації. «Таким чином застосовують той самий механізм. Мабуть, служби держбезпеки Росії не мають якоїсь надмірної фантазії чи креативізму. На даний час УГКЦ в Криму очікує рішення щодо своєї долі. Тобто в яку категорію нас намагатимуться зарахувати і яку термінологію до нас використати: регуляцію чи ліквідацію», - зазначив Предстоятель.

«Для того, - наголосив Глава УГКЦ, - аби не дати пропаганді жодної нагоди говорити про самоліквідацію УГКЦ у Криму, наші громади все-таки виявили бажання змагатися за цю реєстрацію. Але побачимо, який буде наслідок. Ми знаємо, що є величезний тиск з боку органів державної влади, які відмовляються зберігати назву «Українська Греко-Католицька Церква». Мабуть, буде великий тиск щодо зміни назви, бо вже пройшло багато засідань так званої релігієзнавчої експертизи у Москві з цього приводу».

«Маючи досвід ліквідації нашої Церкви 70 років тому, маємо реальні побоювання пережити те саме. Але за всяку ціну ми намагаємося утримати свої позиції і не дати нікому нагоди сказати, що ми саморозпуститися чи самоліквідуватися», - додав Глава Церкви.