Глава УГКЦ: Щоб отримати мир, потрібно повірити у Воскреслого Ісуса Христа
  • Нед, 19/04/2015 - 17:10

Якщо ми порівняємо учнів після розп’яття їхнього Спасителя зі станом кожного з нас сьогодні. Ми побачимо дуже багато спільного. Ми сьогодні боїмося, страхаємося, коли чуємо про воєнне лихоліття, сльози, страждання, кожен з нас відчуває підсвідомо, що завтра наступним можу бути я. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у проповіді до вірних у восьмий день після Воскресіння Христового під час Архиєрейської Літургії в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового.

Проповідник відзначив, що в цей день учні Христові після пережитих подій були сповнені страху. Євангелист Іван, розповів Блаженніший, дуже коротко, але влучно описує їхній стан: вони збиралися за закритими дверима через страх. Вони знали, що вчора убили їхнього Учителя, завтра наступними можуть бути вони.

Предстоятель звернув увагу вірних, що в сьогоднішньому Євангельському читанні ми дуже виразно чуємо, що першим словом, яким звертається Ісус Христос до своїх учнів, переляканих апостолів, є слово «мир». «Він два рази сказав до них: Мир вам! Очевидно, що у звичайному єврейському побуті «шалом» – «мир» було способом привітання. Але в контексті надзвичайної зустрічі з воскреслим Христом те слово набирає цілком іншого змісту. У Священному писанні слово «мир» не означає якісь зовнішні обставини. А мир означає внутрішній стан людини. Найперше мир означає внутрішню гармонію. Ми б сказали добробут і гармонію земного достатку, злагоду в сім’ї, благодатний спосіб поведінки. Тобто людина, яка справді відчуває себе певно в тому де вона є, ким вона є і що вона робить, знає, що таке мир. У суспільному значенні мир означає гармонію, злагоду в стосунках з іншими людьми. Означає певність у завтрашньому дні», - пояснив Блаженніший Святослав, додавши, що саме тому апостоли розуміли, як і всі інші жителі Єрусалиму, що мир – Божий дар.

«Цей світ і навіть сама людина, – переконує проповідник, – не можуть цього миру здобути своїми людськими зусиллями. Тому апостоли мир завжди благовістували як Божий дар і Боже благословення. Ісус Христос – Воскреслий Спаситель не просто говорить про мир до своїх апостолів, Він їм його передає. Передає як знак Божого благословення і стовідсоткової певності, що раз Христос воскрес із мертвих, Він залишатиметься з ними аж до кінця віку. Тому апостол Павло каже: Христос є нашим миром. А посилаючи учнів у світ благовістувати про Воскресіння Христове Він їх робить носіями того миру».

«Ми так багато говоримо про мир, – продовжив Глава Церкви, – ми так багато молимося про мир. Але сьогодні все те, про що чуємо у Христовому Євангелії, стається під час цієї Божественної Літургії. Воскреслий Ісус Христос зараз присутній між нами. І для того, щоб мир отримати, у Нього потрібно повірити. Повірити у Воскреслого Спасителя, який каже: блаженні ви, які, можливо, не бачили як Тома, але не бачили і увірували. Лише через віру можна торкнутися Воскреслого Спасителя і сповнитися Його миром».

Під час Літургії відбулися свячення двох дияконів Андрія Боднарука та Андрія Бонис.

Співслужили з Блаженнішим Святославом владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський та 11 священиків.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць