Глава УГКЦ: Сьогодні Церква показує нам джерело життя і перемоги
  • Пон, 16/03/2015 - 00:04

Ми з вами втомлені, наші сили вичерпуються. І ось сьогодні у цю Хрестопоклінну неділю Христова Церква вказує нам у своїй мудрості на джерело життя та сили. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що в Києві на Лівому березі Дніпра.

Проповідник зауважив, що цієї неділі, яку ми називаємо Хрестопоклінною неділею, ми дійшли до половини посту. «І хто справді постить, молиться, іде цією паломничою дорогою до Воскресіння Христового, відчуває втому. І сьогодні Христова Церква запрошує у тінь Хреста Господнього, щоби у стіп нашого розп’ятого Спасителя знайти силу, покріпитися, втамувати нашу спрагу, отримати корм. А відтак з відновленими силами мати силу йти далі», - сказав Предстоятель до вірних..

Блаженніший Святослав відзначив, що в нашому житті ми часто стикаємося з нестачею різного роду, яку часом наш український народ називає злиднями. Нам завжди, каже він, всього бракує: достатку, безпеки, часом розуму, мудрості, тобто засобів для повноти життя. «Тому кожна людина, незалежно від того багата вона чи бідна, хвора чи здорова, впродовж свого життя шукає джерело життя. І ось сьогодні Христове Євангеліє запрошує нас взяти на себе свій хрест і йти за Христом. Тому що ці злидні ми часто називаємо нашим особистим хрестом. Від наших страждань, невигод і небезпек ми не можемо втекти. Але християнська мудрість запрошує нас разом з нашим хрестом відкрити для себе джерело життя, знайти хрест Христа Спасителя, прийти до нього, йому поклонитися. У нього набратися сили, мудрості, відваги, щоб далі подорожувати до повноти Воскресіння», - просить застановитися Глава Церкви.

Тому сьогодні в Хрестопоклінну неділю, продовжив проповідник, Церква навчає своїх дітей поклонятися Чесному і Животворящому Хресту Господньому. «Що означає поклонятися розп’ятому? Це означає черпати з джерела життя, уміти його знайти, мати можливість доступитися до нього», - сказав Блаженніший.

Він розповів, що коли наші предки будували фортифікаційні споруди, криниця завжди була у центрі споруди. «Бо наші предки знали, коли прийде час небезпеки, це джерело води стане джерелом життя, дасть сили витримати облогу. Дуже часто сьогодні в нашій Україні, ми відчуваємо, що ми є в облозі і мусимо вистояти в нашій боротьбі. Як важливо нам знайти оту криницю, джерело життя. Особливо в час, коли відчуваємо, що країна наче обезкровлена. Ми з вами втомлені, наші сили вичерпуються. І ось сьогодні у цю Хрестопоклінну неділю Христова Церква показує нам у своїй мудрості на це джерело. Саме по середині храму ми сьогодні виставили до привселюдного поклоніння Чесний і Животворящий Хрест Господній. Будемо йому поклонятися, бо саме звідти б’є джерело життя, яке сьогодні стає доступним», - переконаний Предстоятель Церкви.

«Чесний і животворящий Хрест в історії християнського життя був знаком перемоги. Берімо і ми цей знак, черпаймо з нього джерело життя, поклоняймося Хрестові і разом з ним прямуймо до Воскресіння», - закликав Блаженніший Святослав.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць