Глава УГКЦ Святослав: Влада повинна припинити переслідування учасників протестів
  • Втр, 28/01/2014 - 15:39

КИЇВ – Влада має відновити довіру до себе. Для цього треба повернутись до гідного поводження з людьми і не допускати того, щоб люди боялись переслідування навіть у державних лікарнях чи в місцях позбавлення волі.

Про це Глава Української греко-католицької Церкви Святослав (Шевчук) заявив під час зустрічі членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з главою держави, яка відбулася 24 січня 2014 року у приміщенні президентської адміністрації, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Cьогодні люди, які отримали поранення, бояться йди до медичних закладів, оскільки їх там арештовують. Як свідчать наші в’язничні капелани – їм не дозволяють надавати душпастирську опіку у в’язницях тим, хто там знаходиться через участь у акціях протесту”, – зауважив Глава УГКЦ.

Він висловив переконання, що самі тільки заклики до миру сьогодні втрачають сенс. На його думку, наступив час робити  конкретні кроки. Через це Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, намагаючись виконувати посередницьку миротворчу функцію, просила про термінову зустріч як з Президентом України, так і з очільниками опозиції.  

“Усі сторони конфлікту: влада, опозиція, громадськість і церкви повинні зробити все можливе, щоб зупинити кровопролиття та не допустити ескалації напруження, яке вже легко може перерости у громадянську війну”, – наголосив Святослав (Шевчук).

Він заявив, що “влада повинна припинити переслідування учасників протестів та запевнити про недопустимість такого переслідування у майбутньому, а учасники акцій протесту повинні діяти у правовому полі, мирним шляхом демонструючи свої вимоги”.

“Усім учасникам подій не треба боятись приймати ‘непопулярні’ рішення, а, перш за все, треба думати про збереження миру, цілісність нашої Держави та цінність людського життя”, – підсумував Глава УКГЦ у своєму виступі.

За результатами зустрічей з президентом і опозицією Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій прийняла заяву, в якій закликала продовжити конструктивний діалог заради мирного розв’язання наявної суспільно-політичної кризи.


Паломництво Святими місцями