Глава УГКЦ та Головний рабин України засудили «екстремістську промову священика»
  • Чтв, 12/12/2013 - 23:35

«Ми категорично засуджуємо грудневу промову священика Михайла Арсенича, котра cуперечить місії священика», – про це заявляють Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та рабин Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України, у спільному Зверненні до віруючих та усього українського суспільства.

«Закликаємо усіх громадян України до порозуміння, єдності, міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і діалогу. Просимо усіх віруючих посилити свої молитви за мир, злагоду і благополуччя України та її народу, а також не реагувати на провокації, у тому числі ті, що мають псевдорелігійні форми», – звертаються до суспільства Глава УГКЦ та Головний рабин м. Києва та України.

Це звернення вони написали у зв’язку із загостренням суспільно-політичної ситуації в Україні та екстремістською промовою священика Михайла Арсенича, котра інтенсивно розповсюджується в мережі Інтернет. Додамо, що зазначена проповідь о. Михайла Арсенича, що служить у Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ, вирізняється агресивністю та радикалізмом. Тому, як йдеться далі у Зверненні, такі погляди «не мають нічого спільного з офіційною позицією та практикою УГКЦ, а також вони суперечать офіційній доктрині Церкви та настановам її священноначалля».

«В цьому плані великий подвиг предстоятеля УГКЦ Митрополита Андрея Шептицького та багатьох греко-католицьких священиків, котрі під час Другої світової війни масово рятували євреїв від нацистів, незважаючи на загрозу самим бути замордованими окупаційним режимом, публічно виступали проти вбивств, навіть у воєнний час, – говорить сам за себе», – йдеться у Зверненні.

 

Департаменті інформації УГКЦ

Додаток

Спільне звернення до віруючих та усього українського суспільства

Шановні брати і сестри!

В зв’язку з загостренням суспільно-політичної ситуації в Україні та екстремістсько-ксенофобською промовою священика Михайла Арсенича,  котра  інтенсивно розповсюджується в мережі Інтернет, заявляємо наступне:

1. Ми категорично засуджуємо грудневу промову священика Михайла Арсенича, котра явно cуперечить місії священика.

Ми стверджуємо, що такі погляди не мають нічого спільного з офіційною позицією та практикою Української Греко-Католицької Церкви, а також, що вищезазначені погляди суперечать офіційній доктрині Церкви та настановам її священноначалля. В цьому плані великий подвиг предстоятеля УГКЦ Митрополита Андрея Шептицького та багатьох греко-католицьких священиків, котрі під час Другої світової війни масово рятували євреїв від нацистів, незважаючи на загрозу самим бути замордованими окупаційним режимом, публічно виступали проти вбивств, навіть у воєнний час, - говорить сам за себе.

2. Ми закликаємо усіх громадян України до порозуміння, єдності, міжрелігійної та міжнаціональної злагоди і діалогу.

3. Ми також просимо усіх віруючих посилити свої молитви про мир, злагоду і благополуччя України та її народу, а також в жодному разі не реагувати на провокації, у тому числі ті, що мають псевдорелігійні форми.

 

         Пам’ятаймо, що сила України та її народу у єдності!

Блаженніший Святослав (Шевчук)

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Верховний архиєпископ Києво-Галицький

Рабин Яків Дов Блайх

Головний рабин м. Києва та України

 

12 грудня 2013 року


Паломництво Святими місцями