Глава УГКЦ у Польщі взяв участь в урочистостях з нагоди вручення нагород Капітули польсько-українського поєднання
  • Пон, 23/12/2013 - 09:15

21 грудня в Екуменічному домі соціальної допомоги Згромадження сестер служебниць НДМ, що розташований біля Перемишля в містечку Пралківці (Польща), відбулося урочисте вручення нагород Капітули польсько-українського поєднання. Участь в урочистостях взяв Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Лауреатами цьогорічної нагороди стали: Конференція єпископату Польщі, яку очолює Митрополит Перемишльський Юзеф Міхалік, за діяльність щодо примирення, а також підписання спільної декларації прощення і примирення; Директор Інституту фізики високих тисків Польської академії наук професор Сильвестр Поровський за організацію наукових польсько-українських акцій; Католицьке інформаційне агентство (КАІ) за достовірне та об'єктивне відображення польсько-українських тем; Національний університет «Києво-Могилянська академія» за реалізацію спільних проектів за участю студентів і викладачів як польських, так і українських; професор Іван Васюник за організацію соціальних заходів, що спрямовані на взаєморозуміння та за причетність до організації зустрічей польської та української молоді в Майданеку.

За словами Глави Церкви, українська ідея європейського народу перебуває сьогодні в центрі уваги усього світу. І гасло під яким польський народ йшов до своєї незалежності: «За вашу і нашу свободу!» сьогодні, по-особливому, звучить для українців.

«Ми розуміємо, що без вашої свободи, немає нашої свободи і навпаки. Я знайшов приятеля по-інший бік кордону, який протягнув мені свою руку для того, щоб ми – християни, разом, як діти єдиної Христової Церкви, дали свідоцтво примирення і закликали спільно будувати християнську Європу на її східних теренах», – сказав Предстоятель УГКЦ, звертаючись до Голови Конференція єпископату Польщі.

На його думку, владика Юзеф – це відважний пророк, який може сказати те, що не всім подобається, це чесний душпастир, який вміє сьогодні говорити правду про Христові заповіді і засади християнської моралі навіть тоді, коли цього не хочуть слухати. «Його голос – це голос щирого поляка-патріота, який шанує патріотичні почуття українців», – додав наостанок Блаженніший Святослав.

Додамо, що до складу Капітули входять 30 відомих діячів з України та Польщі. Серед них – Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар), американський політолог польського походження Збігнєв Бжезінський, філософ Мирослав Попович та журналіст Марек Цинкар. Символом поєднання є статуетка у формі двох квіток — волошки й маку, авторства професора Марії Гурецької. Квіти символізують український і польський народи.

Капітула польсько-українського поєднання була створена з метою формування нової моделі відносин між поляками і українцями. Ідея нагороди поєднання належить польському журналісту Мереку Цинкару, нині директору програм фундації «Партнерство задля демократії». Першу нагороду вручав Іван Павло ІІ під час перебування у Львові.

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями