Глава УГКЦ вручить кардиналу П’єтро Пароліну Відзнаку блаженного Омеляна Ковча
  • Нед, 14/01/2018 - 11:40

Державний Секретар Святої Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча 2018 року. Про це повідомила Католицька Інформаційна Агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, Блаженніший Верховний Архиєпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету із вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня ц.р.  в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнаку вручають за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності й взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально-корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.

Кардинал П’єтро Паролін отримає цю нагороду за сприяння мирному врегулюванню збройного конфлікту на Сході України. Серед лауреатів – польський дипломат Ян Томбінський, посол Європейського Союзу при Апостольській Столиці, який до 2016 року очолював Представництво Європейського Союзу в Україні, за підтримку польсько-українського діалогу та здійснення системних трансформацій в Україні. Відзнаку 2018 року отримає, серед інших, Яна Зінкевич, доброволець-медик, яка особисто врятувала на передовій в АТО понад 200 поранених, за героїчну великодушність, жертовність і мужність; Бригіта Вебер з Баварії за організацію гуманітарної допомоги для людей, які постраждали внаслідок бойових дій в АТО; Тімоті Девід Снайдер, американський історик і письменник, фахівець з історії Східної Європи, за об’єктивне подання історичних питань,  тим самим формуючи позитивні стосунки між народами; а також письменниця, поетеса та есеїстка  Оксана Забужко.

Перед урочистою церемонією вручення статуетки, яка зображає ангела з пальмовою гілкою в руці, як символ перемоги й незламності, що пройде в прокатедральному греко-католицькому соборі Святої Софії в Римі, буде проведена спільна молитва та концерт у виконанні польського струнного квартету «Toccata Nova».

В неділю 28 січня лауреати Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча зустрінуться з Папою Франциском, який того дня відвідуватиме собор Святої Софії та матиме зустріч з українською греко-католицькою громадою.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць