Глава УГКЦ закликав українців відвідати крипту, в якій спочиває Митрополит Андрей Шептицький
  • Суб, 01/11/2014 - 22:43

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до всього українського народу, до кожної віруючої християнської душі завітати до Собору святого Юра, що у Львові, і відвідати крипту, в якій спочиває Митрополит Андрей Шептицький.

«Побудьте з ним. Відчуйте цей мир, якого так нам сьогодні бракує», - закликав Глава УГКЦ під час Богослужіння 1-го листопада в Соборі святого Юра в 70-ті роковини смерті Митрополита.

Нагадаємо, у день відходу до вічності урочисто розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького.

Верховний Архиєпископ зауважив, що протягом цього Року наша Церква хоче зробити все для того, щоби сучасний українець наново відкрив для себе постать Митрополита Андрея.

Глава Церкви окремо звернувся до єпископів, священників, монахів і монахинь: «Давайте, зробимо Митрополита доступним для сучасного українця через наші молитви, через наші урочисті академії, публікації, конференції. Давайте, наново відкриємо для себе постать того, кого світ сьогодні знає як велетня Святоюрської гори», - закликав він духовенство.

Також Блаженніший закликав українців протягом Року вшанування прочитати лист Митрополита Андрея, який він написав серед воєнного лихоліття Другої світової війни,який називається «Як будувати рідну хату». «Ми там знайдемо непересічні первомудрості й життєдайне слово Митрополита Андрея, щоб зрозуміти, як нам сьогодні будувати, захищати, відбудовувати й розвивати вільну та незалежну Україну», - вважає Архиєрей.

Крім того, попросив протягом того Року особливо молитися за прославу слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. Кожного дня хоча б по одному разу «Отче наш» і «Богородице Діво». Для того, каже він, щоб цей скарб святості, який спочиває в особі слуги Божого Митрополита Андрея засяяв у всій своїй красі та повноті та істині на цілу Церкву і на цілий світ.

«Сьогодні ми урочисто визнаємо лугу Божого Митрополита Андрея нашим великим пастирем і учителем. І просимо його: Владико Андреє, ти, що стоїш сьогодні перед Божим престолом, молися за Україну, молися за наш народ, молися за свою воскреслу Церкву, щоби Божий мир, який через тебе благословляв твій народ, був тим даром, який ти виблагаєш у всевишнього для нашого народу», - сказав Глава УГКЦ.