Глава УГКЦ: Законопроект 0931 є небезпечним для свободи слова
  • Втр, 17/12/2019 - 13:37

Ми мусимо вчитися бути толерантними, тобто поважати думку іншого навіть тоді, коли вона не співпадає з моєю. А цей закон про так звану недискримінацію є небезпечним тим, що він може переслідувати інакомислячих.

Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на «Живому ТБ», коментуючи зареєстрований у Верховній Раді законопроект 0931.

Предстоятель відзначив, що сам механізм цього законопроекту під гаслом "недискримінації" є небезпечним для свободи слова. «Ми, на жаль, сьогодні живемо в культурному контексті постправди, де ті чи інші слова і терміни перебувають у стані мутації – підміни певних понять. І ось говорячи про недискримінацію, на жаль, у цьому законопроекті говориться про права і свободи релігійних спільнот висловлювати в суспільстві свої переконання.

У демократичному суспільстві, наголосив він, кожен має мати право на свободу думки, а також на свободу її висловлення. 

«У розряд інакомислячих, які можуть бути переслідувані за свої погляди, можуть потрапити віруючі різних релігій і конфесій», – констатував він.

Блаженніший Святослав також зауважив, що Церкву не тільки сам факт певних законопроектів турбує, а  також турбує відсутність діалогу і здатності слухати один одного. «Часом є таке відчуття, що наші законодавці, працюючи в турборежимі, не слухають суспільство», – відзначив він.

Глава УГКЦ вважає, що сьогодні в українському суспільстві дуже потрібен діалог як такий і з усіма. «Гадаю, церкви повинні навчитися не насаджувати і не накидати комусь свої переконання, але просто їх свідчити. Тобто ми абсолютно готові, аби комусь наші переконання пояснювати. Але ми мусимо мати на це право. Якщо законопроект у нас таке право забере, то ми опинимося в прикрих обставинах і ми не матимемо можливості мати такий діалог», – вважає Блаженніший Святослав.

«Аби не допустити будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою, то тут ми, зокрема ВРЦІРО, готова співпрацювати», – наголосив він.

Предстоятель переконує, що Церква хоче, аби цей законопроект міг послужити справжній недискримінації, а не лише інтересам лобіювань певної частини українського суспільства.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць