«Година благодаті»: звичай, що походить з невизнаних Церквою об’явлень у Монтік’ярі
  • Птн, 08/12/2023 - 13:10

У соцмережах часто віряни поширюють інформацію про так звану «Годину благодаті», яка припадає на 8 грудня від 12:00 до 13:00. Детальніше про цей звичай пише член комісії у справах Віровчення при єпископаті України о. Петро Балог ОР.

24 листопада 1946 року італійська медсестра П’єріна Джіллі (1911-1991) з Монтік’ярі вперше пережила видіння Діви Марії, назване пізніше «Об’явленням Духовної Троянди Монтік’ярі». Видіння показувало плачучу жінку з трьома мечами, зануреними в її груди, її одяг був прикрашений трьома трояндами: білою, червоною та золотою. Це було перше в серії одкровень, які тривали аж до смерті візіонерки.

8 грудня 1947 року, на свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, П’єріна Джіллі пережила ще одне об’явлення. Богоматір явилася їй на білих сходах, прикрашених з обох сторін білими, червоними та жовтими трояндами, кажучи:

«Я є Непорочне Зачаття. Я Марія Благодаті, тобто повна ласки Мати Мого Божественного Сина Ісуса Христа. Прийшовши сюди, до Монтікіарі, я бажаю, щоб мене називали і вшановували як Духовну Троянду. Бажаю, щоб кожного року 8 грудня опівдні відзначалася Година Благодаті для всього світу. Через цю відданість Я посилаю незліченні ласки вашому тілу й душі».

З цього видіння походить звичай молитви, яку вірні читають опівдні 8 грудня, як т.зв. «Година благодаті» для всього світу.

Ще тепер, понад 70 років по тому, деякі богослови про це видіння ще дискутують, деякі священники в парафіях це практикують, культ шириться, навіть якісь чуда і оздоровлення при цьому відбуваються…

Проте ватиканська Конгрегація віровчення 10 років тому, тобто 2013 року, видала документ, в якому є мова про те, що об’явлення з 8 грудня 1947 року, а також всі інші об’явлення в інших роках, пов’язані з цим культом, які явилися італійській медсестрі П’єріні Джіллі, не містять в собі нічого надприродного.

Іншими словами, це просто особисті думки чи уява медсестри, що нібито Богородиця їй сказала: «Бажаю, щоб кожного року 8 грудня о 12:00 відзначалася Година Благодаті для всього світу», і що також Марія пообіцяла, що завдяки молитві в цю годину пошле незліченні ласки для душі й тіла. Крім того, медсестра твердила, що почула від Марії: «Буде багато навернень». Ну і нібито теж запевнила, що Ісус даруватиме Своє величезне милосердя, поки добрі люди продовжуватимуть молитися за своїх ближніх.

Звичайно, багато людей при цьому щиро молиться, дехто посилює своє релігійне життя, дехто навертається. Але це не є аргументом про автентичність даного приватного об’явлення: люди моляться і навертаються, а навіть уздоровлюються як при нагоді автентичних об’явлень, так і фальшивих.

Тому, між іншим, у 2013 році єпископ єпархії Брешії Лучано Монарі заборонив рекламу ймовірних об’явлень П’єріни Гіллі в Маріанському санктуарії у Фонтанелле ді Монтік’ярі.

Наразі в цьому храмі заборонено будь-яким чином посилатися на будь-які одкровення, повідомлення чи інші явища нібито надприродного характеру. У результаті фотографії П’єріни Гіллі, папки та книги, які рекламували її ймовірні явища, були вилучені зі святилища.

Ще раніше, 2 жовтня 1971 року, попередній єпископ Брешії видав негативний висновок щодо передбачуваних об’явлень. Тим часом з 15 травня 1974 року по 31 жовтня 1976 року відбулася ще одна «серія явлень». Вони супроводжувалися великим інтересом вірних до зцілення та навернення.

Щоправда, 15 серпня 2000 року новий єпископ Брешії Джуліо Сангвінетті вирішив визнати культ Богоматері Монтік’ярі. Сталося це під впливом багатьох прикладів автентичної побожності, численних добре задокументованих чудес та поширення культу Марії Духовної Троянди в усьому світі.

Єпископ Брешії також надіслав листа до двох асоціацій, які спонтанно опікувалися місцями поклоніння у Фонтанеле.

А це тому, що у 1980-х роках культ серед вірних неймовірно поширився. Фігури Madonna Rosa Mistica створювали по всьому світу. І по всьому світу… «плакали». Перелік місць, де були зафіксовані нібито плачучі (іноді кривавими сльозами) фігури, неймовірний: це десятки країн і десь майже 100 місць у цілому світі на всіх континентах!

Тобто, цей культ був настільки сильним, що через це дієцезія в Брешії дозволила цю марійну побожність, а в Римі виразно цього поки що не заборонили, лише зазначили, що Католицька Церква все ще вважає видіння неправдивими та несумісними з вченням.

Тобто, офіційно об’явлення Духовної Троянди Монтікіарі – приватні марійські явлення, які нібито пережила італійська медсестра П’єріна Гіллі, і які нібито відбулися між 1946 і 1976 роками, протягом десятиліть Католицька Церква не визнавала їх аж п’ять разів.