Голова ПМВ: У країнах Західної Європи, де УГКЦ не має церковних структур, ми відкрили 255 церковних спільнот
  • Суб, 22/10/2016 - 12:03

Завдяки злагодженій співпраці між вірними, єрархами і священиками у країнах Західної Європи, у яких УГКЦ не має своїх власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, якими опікуються 173 священики. Про це заявив Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян під час виступу на Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває у португальському місті Фатіма. 

"Феномен міграції для сучасної Європи став великим викликом, у якому одні вбачають загрозу, другі – шанс. Коли поглянути на це явище у світлі віри, то і у ньому побачимо руку Божого Провидіння, яка мудро провадить людством. Світло віри каже нам бачити у кожній людині, яку посилає нам Господь, у першу чергу дитину Божу, яка є сотворена на Його образ і подобу. Переконаний, що тільки такий, так би мовити богословський підхід, може допомогти нам дуже у пошуку відповіді на питання про те, куди і в якому напрямку ми повинні рухатися у душпастирстві східних католицьких мігрантів у Європі", - зазначив Владика Йосиф.

Він підкреслив, що Українська Греко-Католицька Церква працювала і надалі продовжує працювати над тим, щоб душпастирську опіку мали всі вірні у країнах їхнього перебування. Для того, щоб належно координувати процеси душпастирства, відзначив єпископ, у 2007 році офіційно було створено Пасторально-Міграційний відділ, "який очолюю довіреною мені місією Глави УГКЦ".

Діяльність цього відділу, зауважив Голова ПМВ, спрямована передусім на налагодження душпастирства у тих країнах, де УГКЦ немає своїх власних церковних структур. "Завдяки злагодженій співпраці між вірними, єрархами і священиками у країнах Західної Європи, у яких УГКЦ немає своїх власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, якими опікуються 173 священики. Це лишень поверхнева статистика, але є тенденція щодо зростання чисельності спільнот", - наголосив Владика Йосиф.

Єпископ зазначив, що українські мігранти, які зароджують нову українську діаспору в Європі, щораз більше усвідомлюють потребу щодо розвитку своєї церковної ідентичності через активну участь у Святих Тайнах своєї Церкви.

"Здається, прийшов той час, "час кайрос", коли ми маємо всі шанси у Європі у повноті пізнати красу Католицької Церкви, у її різноманітних обрядах і літургійних традиціях. Від нас вимагається лише створити умови для того, щоб вони належним чином розвивалися та служили духовній і культурній спадщині того народу, де вони знайшли свій захист", - підкреслив Голова ПМВ.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць