Гормональні контрацептиви збільшують ризик самогубств серед жінок
  • Птн, 15/12/2017 - 18:52

Нещодавнє дослідження данських науковців, результати якого були опубліковані в «American Journal of Psychiatry», показало, що жінки, котрі приймають гормональні контрацептиви, мають в тричі більший ризик схильності до самогубства в порівнянні до жінок, котрі ніколи не приймали гормональних контрацептивів.

Як повідомляють дослідники, абсолютний ризик суїциду, пов’язаний із гормональними контрацептивами, є досить низький, однак слід проводити подальші дослідження та повного розуміння наслідків вживання цих препаратів.

Минулого року ці ж дослідники повідомили, що гормональні контрацептиви спричиняють на 70% більший ризик депресії, яка, в свою чергу, пов’язана із самогубствами. Через цей зв’язок в цьогорічному дослідженні було розглянуто пов’язаність контрацептивів та самогубств. Було проведено національне дослідження, що включало усіх жінок віком від 15 років, котрі жили в Данії від 1996 по 2013 рік. Дослідники вивчали приписи лікарів та рецепти на покупку контрацептивів, причини смертей жінок, а також порівнювали жінок, котрі приймали такі контрацептиви з жінками, котрі ніколи не приймали їх.

В результаті виявилось, що серед жінок, котрі на той час або недавно використовували гормональну контрацепцію, ризик спроб вчинити самогубство був вдвічі більшим, ніж серед жінок, що не використовували її. У випадку вчинених самогубств ризик був втричі більшим.

Як інформує Timе, дослідження також вивчало молоде покоління жінок; і варто зазначити, що ризик досягав піку впродовж перших двох місяців від початку вживання гормональних контрацептивів. Через рік рівень ризику залишався на прямій, однак залишався вищим, ніж у жінок, котрі ніколи не використовували цих засобів контрацепції: як мінімум вдвічі більший через рік і на 30% вищий через 7 років.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць