Госпіталізація Папи: перша ніч після операції пройшла добре
  • Чтв, 08/06/2023 - 12:35
Прес-служба Святого Престолу поширила повідомлення про те, що післяопераційна ніч Папи Франциска пройшла добре. Додаткова інформація буде надана біля полудня.

«Ніч пройшла добре, додаткова інформація буде надана перед полуднем», – так лаконічно прес-служба Святого Престолу в четвер, 8 червня 2023 р., вранці, повідомила про стан здоров’я Папи Франциска, який напередодні був госпіталізований у лікарні ім. Аґостіно Джемеллі для проведення хірургічної опереції.

Про перебіг самої операції та про стан Святішого Отця після її завершення журналістам розповів хірург Серджіо Алф’єрі, який оперував Папу в липні 2021 року через дивертикулярний стеноз товстого кишківника. «Святіший Отець почувається добре, перебуває при свідомості та навіть жартує», – сказав він журналістам, які зібралися в університетській лікарні.

Як було повідомлено після операції, планову операцію було проведено через грижу на місці рубця від попередніх операцій, що протягом кількох місяців спричиняла Святішому Отцеві болісний кишковий субоклюзивний синдром. Під час операції було виявлено міцні спайки між частково переповненими петлями середньої кишки та парієтальною очеревиною, які спричиняли вищезгадані симптоми. Спайки (внутрішні рубці) були видалені, грижовий дефект був усунутий за допомогою пластики черевної стінки за допомогою протезної сітки. Операція та загальний наркоз пройшли без ускладнень. Святіший Отець добре відреагував на операцію.

Найбільше занепокоєння викликав, перш за все, загальний наркоз, адже Папа сам не приховував дискомфорт, викликаний останньою операцією в липні 2021 року. З цього приводу лікар сказав: «Святіший Отець ніколи не мав проблем із загальною анестезією. Очевидно, що ніхто не любить, коли його присипляють, бо ми втрачаємо свідомість, але не було жодних анестезіологічних проблем ні два роки тому, ні сьогодні». Ще одне уточнення фахівця стосувалося інших захворювань. Він підкреслив, що операція з приводу дивертикулярного стенозу в 2021 році була спричинена доброякісною патологією, від якої Папа повністю вилікувався. «Патологія, з приводу якої сьогодні прооперували Папу, є доброякісною і не залишить ніяких слідів», – додав лікар, наголошуючи, що «ніяких інших патологій не виявлено».

Післяопераційний перебіг вимагатиме кількаденної госпіталізації. Професор Алф’єрі пояснив, що після такої операції потрібно 5-7 днів на післяопераційне одужання, але оскільки йдеться про 86-річного пацієнта, будуть вжиті всі необхідні запобіжні заходи. Речник Апостольської Столиці повідомив, що до 18 червня скасовані всі аудієнції Папи.


Паломництво Святими місцями