Говорити про сім’ю означає говорити про ціле суспільство
  • Нед, 29/12/2013 - 20:37

У неділю після Христового Різдва Церква латинського обряду відзначає свято Святого Сімейства Ісуса, Марії та Йосифа. З цієї нагоди, 29 грудня 2013 р., під час молитви «Ангел Господній», Папа Франциск прокаже спеціальну молитву за родини світу, яку він сам уклав. Під час цієї традиційної недільної молитовної зустрічі з Наступником святого Петра відбудеться телеміст, який з’єднає вірних, присутніх на площі Святого Петра, з вірними, які зібралися в базиліці Благовіщення у Назареті, в святині Святого Дому в Лорето та базиліці Пресвятої Родини в Барселоні. В інтерв’ю для Радіо Ватикану архиєпископ Вінченцо Палья, Президент Папської Ради у справах сім’ї, поділився своїми думками з приводу цього дня, присвяченого родинам.

Архиєпископ розповів, що це було бажання Папи, аби в свято Святого Сімейства з Назарету відзначити День сім’ї одночасно в Назареті, де Ісус прожив 30 років, в Лорето, у домі, де Він зростав, та в святині Пресвятої Родини в Барселоні, прекрасному архітектурному творінні нашого часу. І опівдні Папа об’єднає ці три санктуарії під час молитви «Ангел Господній» на спільну молитву. «Мені здається, що це особливо значущий досвід, – зазначив ієрарх, – тому що мова йде про те, щоб підкреслити вирішальність родини, починаючи він Назаретської. Ми можемо сказати, що Ісус, Божий Син і сам Творець, коли прийшов на землю, то потребував сім’ї. І очевидно, що напрошується висновок: якщо Він її потребував, то ми – тим більше! Думаю, що підкреслювати сьогодні центральну роль сім’ї як в житті окремих осіб, так і суспільства й Церкви є, як ніколи, значущим».

«Якими є перешкоди, які сім’я повинна долати сьогодні?» – таким було наступне запитання, на що Президент Папської Ради в справах сім’ї відповів, що потрібно, насамперед, захистити дійсність родини, як «батька, матері та дітей». Адже сьогодні про це майже не говориться, політика про це забуває, економіка – експлуатує, сучасна культура – висміює, але ця, так би мовити, традиційна сім’я є найважливішим ресурсом суспільства. Як наслідок, це спричинилося до того, що подружжя укладаються лише тоді, коли вже все забезпечено, таким чином, одруження стає вершиною, а не початком спільного проекту. Сучасна культура, послаблюючи будь-які зв’язки, спричиняється до того, що зв’язок назавжди стає незрозумілим і неприйнятним для людини. «Але послаблювати родину означає послаблювати суспільство», – наголосив архиєпископ Палья, вказуючи і на загрозливе зростання кількості так званих «одноособових» родин, що спонукає помилково вважати, ніби добре бути лише самому.

Відповідаючи на запитання про те, які виклики у цьому контексті стоять перед Церквою, Президент Папської Ради у справах сім’ї пригадав, що Папа Франциск, як і його попередники, дають чіткі вказівки щодо цього. Папа закликає всю Церкву поставити у центрі своєї турботи родину. Адже «говорити сьогодні про сім’ю не означає говорити про якийсь аспект, це означає говорити про ціле суспільство. Існує потреба цього!», – наголосив архиєпископ Вінченцо Палья.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць