ГР «Святий ЮР» продовжує відзначати ювілей митрополита Шептицького
  • Пон, 20/03/2017 - 13:36

Другий рік у Львівській та інших областях України триває правдивий марафон з проведення учнівських і студентських конференцій присвячених вивченню велетенської духовної та культурної спадщини Митрополита Андрея Шептицького і увесь цей час заявлена тема викликає жвавий інтерес серед її учасників.

Як це не дивно, але здається організаторам заходу всупереч хибній тезі про, мовляв, збайдужілу та безініціативну молодь таки вдалось запропонувати їй живу і захоплюючу справу. Справу, яка наче універсальний індикатор, через зіставлення минувшини і сучасності висвітлює ницість нинішніх «псевдодержавників», «коритників», «політиканів» і гідність та велич провідників Церкви і нації у минулому. І найвищим еталоном правдивого християнина та державотворця є саме постать праведного Андрея Шептицького, на фоні якого якнайкраще видно справжню сутність і вартість сучасних «державних ділків».

Також не раз на конференціях молоді доповідачі з подивом відкривали для себе, що виявляється «дорожня карта» розвитку Української Держави була розроблена та апробована ще у минулому столітті і її треба хіба лише згадати, усвідомити і за її духом нарешті розпочати будівництво «Рідної Хати» (у тогочасній термінології А. Шептицького Держави Україна). Саме в цьому, щоби наголосити молодим людям на правдивих духовних авторитетах, вбачають свою місію представники Громадської Ради «Святий Юр», організовуючи шептицькознавчі конференції в освітніх установах. Цікаво також, що цього року до участі в конференції долучаються все нові і нові навчальні заклади.

16 березня 2017 року чергова конференція під гаслом «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер!» відбулась у Львівському коледжі будівництва, архітектури та дизайну. Як завжди молодь підійшла до справи креативно і в одному заході об'єднала три напрями: виставку творчих робіт, пісенні виступи та художнє читання і власне виголошення напрацьованих доповідей. Попри те, що конференція відбувалась в рамках першого відбіркового етапу члени журі відзначили вдало обрані теми, вміння доповідачів подати опрацьований матеріал і рекомендували усі доповіді для участі у другому турі.

По завершенні пленарної частини голова Всеукраїнського Союзу Українок Ореслава Хомик, поет, почесний громадянин м. Львова Ігор Калинець та президент Центру національного виховання ім. Андрея Шептицького нагородили дипломами та грамотами учасників конференції, конкурсу творчих робіт, виконавців художньої частини та їх наставників.


Паломництво Святими місцями