ХХII Всесвітній День Хворого
  • Втр, 11/02/2014 - 13:11

11 лютого, у літургічний спогад Пречистої Діви Марії з Люрду, католицька Церква відзначає ХХ Всесвітній День Хворого. Цього року він проходить під гаслом: «Віра і милосердна любов: “Також і ми повинні віддавати життя за братів” (1 Ів 3,16)». Такою є тема Послання Папи Франциска з цієї нагоди. Всесвітній День Хворого започаткований з ініціативи Папської Ради у справах душпастирства медичних працівників, яка тепер має назву Ради в справах душпастирства служби охорони. День Хворого був затверджений 13 травня 1992 року Апостольським Листом Блаженного Папи Івана Павла ІІ, і відзначення його призначене на день літургічного спогаду Пречистої Діви Марії з Люрду, тобто на 11 лютого. Саме на цей день припадає річниця першої появи Непорочної Діви Марії 14-річній французькій дівчинці Вернадеті Субіру, а подія ця сталась 1858 року в містечку Люрді, до якого тепер щороку з’їжджаються мільйони прочан, серед яких чимало з України та з українських поселень в Європі та у світі.

Отож, з ініціативи Блаженного Івана Павла ІІ відзначення Дня Хворого проводиться під покровом Пресвятої Богородиці і є духовним натхненням та підтримкою для хворих. Вперше відзначення Дня Хворого відбулося 11 лютого 1993 року.

Цього року немає центральних відзначень Всесвітнього Дня Хворого, а кожна католицька дієцезія та єпархія приготувала на цей день свої окремі відзначення, в яких беруть участь медичний персонал, капелани, ченці, черниці та волонтери. Відзначення на всесвітньому рівні будуть проведені 2016 року в Назареті.

Деякі Єпископські Конференції, з огляду на різні практичні проблеми, як, наприклад, кліматичні умови, сезонні труднощі, церковні празники тощо домовились, що 11 лютого буде символом єдності Вселенської Церкви у молитві за хворих, натомість відзначення самого Дня хворого можна здійснювати у сприятливий момент, який буде враховувати активну участь хворих.

Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року, УГКЦ в Україні відзначає День хворого у Неділю Розслабленого.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va
 


Паломництво Святими місцями