Хірург, який оперував Папу: він зможе робити все, краще, ніж досі
  • Суб, 17/06/2023 - 14:23

Професор, який двічі оперував Папу Франциска, запевнив журналістів ватиканських медіа, що не має побоювань щодо його здоров’я. «Серце й аналізи крові так, що можуть позаздрити чимало 50-річних», – переконаний він, висловивши сподівання, що пацієнт ще на деякий час уникатиме зусиль, що створюють навантаження на черевну стінку.

У п’ятницю, 16 червня 2023 р., Папа Франциск повернувся до Ватикану після дев’ятиденної госпіталізації в лікарні ім. Аґостіно Джемеллі в Римі, яка була зумовлена хірургічним втручанням. Вже вдруге (після липня 2021 року) його оперував професор Серджіо Алф’єрі, який в інтерв’ю з ватиканськими медіа розповів про досвід праці з цим 86-річним пацієнтом.

Тепер важливо, щоб загоїлися шви

Розповідаючи про те, яким має бути подальший перебіг післяопераційного одужання, хірург зазначив: «Ми не можемо сказати йому, щоб не працював, бо він уже почав працювати. Ми просили його, рекомендували та пояснили, що добре одужання тепер дозволить йому бути діяльним в усіх запланованих справах від липня й надалі, включаючи подорожі. Отож, він не мусить були в ліжку, абсолютно ні, але повинен бути дуже уважним щодо зусиль. Ще принаймні місяць не навантажувати м’язи живота, щоби добре зажили шви, й тоді він зможе якнайкращим чином повернутися до виконання своїх обов’язків».

На запитання про те, чи лікар має якісь особливі побоювання щодо подальшого стану Папи, професор Алф’єрі зазначив, що як на 86-річного пацієнта, його серце ідеальне, а аналізам крові позаздрили би чимало 50-річних, жоден показник не виходить за межі норми. «Мене турбує лише те, щоб він добре завершив післяопераційне одужання, щоби він і ті, хто навколо нього, протягом першого місяця обмежили працю, не в загальному, а ті важчі справи, що можуть вимагати зусиль на рівні черевної стінки», – мовив лікар. А щодо побоювань на рахунок можливих рецидивів сказав: «Ну, всі хвороби, як хірургічні, так і нехірургічні, можуть мати рецидиви, і оскільки він був прооперований чотири рази на черевній стінці, де ми потім втручалися, щоб усунути дефект, а також вирішити субоклюзивну проблему, важливо, щоб все заживало дуже добре. Очевидно, що це стінка, яка була ослаблена чотирма операціями. Тож теоретично це можливо, але якщо дотримуватися правильного курсу одужання, то малоймовірно».

Папа почуватиметься краще, як дотепер

У Ватикані повідомили, що протягом наступних днів вже відбуватимуться заплановані аудієнції, крім загальної на площі Святого Петра, та молитва «Ангел Господній». Підтверджені також заплановані подорожі. Чи після цієї операції Папа зможе витримати всі ці заняття? На думку лікаря, якщо уважно дотримуватиметься рекомендацій, то так, адже подорож у Португалію відбудеться майже через два місяці після операції. «Ба більше, зможе зробити це в кращому становищі, ніж планував перед тим, маючи згадані скарги, ці болі та субоклюзивні кризи. Тобто, коли процеси загоєння завершаться, він буде почуватися краще, ніж перед операцією. І тому, як на мене, він може абсолютно спокійно здійснювати подорожі», – зазначив хірург, вказуючи на те, що протягом наступних півтора місяця потрібно збалансувати справи між тими, які не можна відкласти, і тими, які є більш обтяжливими.