Ходою та панахидою франківці вшанували подвиг Героїв Крут та Героїв сучасності
  • Нед, 31/01/2016 - 09:55

У п’ятницю, 29 січня вся Україна вшановує сумну дату - 98 річницю безсмертного подвигу Героїв Крут.

Бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути та поблизу села Пам'ятне, назавжди увійщов в українську історію як символ самопожертви і любові до батьківщини.

Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Активісти патріотичних організацій пройшли сьогодні середмістям Франківська смолоскипною ходою до Меморіального скверу, де зібрались сотні містян щоб вшанувати 98 річницю подвигу Героїв Крут. Біля Хреста жертвам політичних репресій священики різних конфесій відслужили поминальну панахиду за душі героїв, а потім вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

По завершенню поминальних заходів, учасниками яких також були священики-працівники Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, представники міської та обласної влади поклали квіти до могил загиблих воїнів АТО, Героя Небесної Сотні Романа Гурика та могил Січових стрільців.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць