Христове Народження виявляє безмежну Божу любов до людства. На молитві «Ангел Господній» з Папою Франциском
  • Нед, 05/01/2014 - 19:05

У неділю 5 січня 2014 р., дощова погода не перешкодила десяткам тисяч римлян та прочан Вічного Міста опівдні заповнити площу святого Петра у Ватикані, щоб разом з Папою Франциском проказати молитву «Ангел Господній» та прийняти його Апостольське благословення.

Перед проказуванням Богородичної молитви, Святіший Отець звернувся до євангельського читання, яке припадало цього дня в римо-католицькій Церкві, а саме до вступу Євангелії від святого Івана, що пояснює найглибший зміст Христового Різдва. Христос – Боже Слово, зійшло на землю та воплотилось між людьми, збудувавши Свій «намет», Своє житло серед людей. Євангелист пише: «І Слово стало тілом, і оселилося між нами» (Ів 1,14). У цих словах, які ніколи не перестають дивувати, вміщено все християнство, – наголосив Папа. Бог прийняв нашу людську природу, за винятком гріха, увійшов у нашу історію, народження Ісуса виявляє, що Бог прагнув приєднатись до кожної людини, до кожного з нас, щоб передати Своє життя і радість.

«Таким чином, Різдво виявляє безмежну Божу любов до людства, – сказав Його Святість. – Звідси випливає також ентузіазм, надія нас, християн, що в своїй убогості знаємо, що ми люблені, супроводжені Богом. І дивимось на світ і на історію як на місце, в якому прямувати разом із Ним і між нами, до новго неба й нової землі. З народженням Ісуса не тільки народився новий світ, але також і світ, який може бути оновлений. Хоч історія людства і наша особиста історія можуть бути позначені труднощами та слабостями, віра у Воплочення каже, що Бог солідарний з людиною та її історією. Ця близькість Бога до людини, до кожної людини, є даром, який ніколи не закінчується! У цьому полягає радісна новина Божого народження. Божественне світло, яке переповнило серце Пречистої Діви Марії та святого Йосифа і керувало кроками пастирів та мудреців, сіяє також і сьогодні для нас».

У таємниці Воплочення Божого Сина вміщений також і аспект, пов’язаний з людською свободою, із свободою кожного з нас. Боже Слово поставило Свій намет серед нас, грішників і потребуючих милосердя. Всі ми повинні поспішати, щоб отримати благодать, яку Він нам дарує. Однак, як читаємо далі в Євангелії від святого Івана: «свої його не прийняли». Також і ми багато разів Його відкидаємо, воліємо залишатись у замкнутості своїх помилок і неспокої своїх гріхів. Але Ісус не перестає дарувати Себе Самого і Свою ласку, яка нас спасає. Ми покликані з радістю свідчити це послання Євангелія життя і світла, надії й любові.

На закінчення Папа Франциск звернувся до Марії, Матері Божої і нашої ніжної Матері, щоб Вона завжди нас підтримувала, щоб ми залишились вірними християнському покликанню та змогли здійснити прагнення справедливості й миру, які несемо у наших серцях на початку цього нового року.

Після молитви «Ангел Господній» та благословення Святіший Отець повідомив про паломництво до Святої Землі, що відбудеться 24-26 травня цього року та окремо подякував за привітання з нагоди Різдва та Нового року, які надійшли до нього з усього світу. Вони, за словами Папи, такі численні, що на них неможливо відповісти, тому він щиро подякував дітям, молоді, літнім людям, сім’ям, парафіяльним громадам, спільнотам чернечого і богопосвяченого життя, церковним рухам і асоціаціям, всім тим, хто виявив йому любов і близькість. І ще раз попросив і далі молитись за нього та за його служіння Церкві.

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць