«Хто є Богом багатий, не має в своєму серці жадібності, не має страху і не боїться дарувати своє життя іншим», – владика Тарас
  • Срд, 06/03/2019 - 09:30

3 березня 2019 року Преосвященний владика Тарас (Сеньків) завітав з пастирським візитом на парафію Різдва Пресвятої Богородиці у с. Заріччя, що на Жидачівщині. В часі Літургії єпископ звернувся до вірних з духовним розважанням над недільним Євангелієм (Мт.25, 31-46) про Страшний суд, який не омине жодної людини. Проповідник, аналізуючи вирок Ісуса, звертає увагу присутніх на першооснову, з якої починається спасіння людини: «Христос не говорить про когось особисто, але говорить про народ, який в богословському значенні має свої витоки не в кровній спорідненості, але у вірі. І батьком Божого народу був Авраам, котрий був батьком віри, батьком усіх віруючих. Тому в сьогоднішніх словах Євангелія можемо відчитати той народ, який походить з віри і той, що походить з безвір’я. Той народ, що зібрався з усіх кінців землі, як Христова Церква, як віруючі; і ті, що Христа і Його Слово відкинули».

Даючи характеристику цим двом категоріям людей, яких Христос поділив на овець і козлів, владика Тарас відзначає важливий фактор з якого випливає відмінність способу їхнього життя – це слухання Слова Божого, що означає сповняти Його, тобто жити так, щоб бути подібними до свого Творця: «Хто є Богом багатий, не має в своєму серці жадібності, не має страху і не боїться дарувати своє життя іншим – вийти назустріч подорожньому, голодному, спраглому, що випливає з суті людини, котра є створена на образ і подобу Божу».

Також проповідник підкреслив присутність у сьогоднішньому Євангелії заклику до справедливості, зазначаючи, що причиною існування голодних, спраглих, засуджених є людська заздрість і жадібність: «Євангеліє закликає нас будувати суспільство на засадах Богом даних заповідей. І ця відповідальність належить тому народові, який творимо ми всі – Христовий народ. І ця відповідальність у цьому світі поставить нас у ситуацію, що будемо ми нужденні, будемо погорджені та опущені, і по відношенні до нас, до Божого народу, цей світ буде суджений, як він відноситься до нас. Але, чи даємо ми цьому світові те, що він потребує більше за багатство, владу і славу, будемо суджені ми. І сповнити ми зможемо це лиш тоді, коли будемо Богові вірні», – сказав владика Тарас, говорячи про усвідомлення внутрішньої потреби дарувати і нести Христа, розуміючи правдиве значення змісту і цілі людського життя, сповняючи обов’язок християнина.

«Наше життя – це є Божий дар і ми з нього скористаємо на стільки на скільки зможемо його дарувати для інших», – підсумував проповідник, говорячи про відвагу відповідальності за зміни у цьому світі, які творяться з безпосередньої участі кожної людини, котра, приймаючи Слово Боже, ділиться Ним і даними Богом достатками, і котра, не приймаючи Слова, бажає насититись достатками земними, обдираючи й роблячи бідними інших.

На завершення своєї проповіді владика Тарас просив молитися за дар мудрості, щоб кожен зумів відкрити для себе той життєвий шлях, йдучи яким зможе стати по правиці Христа в судний день, несучи правду про Бога і зміст життя тим, котрі сьогодні заслуговують стояти по лівиці.

Також цього дня Єпарх Стрийський уділив священичі свячення випускникові Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ імені святого священномученика Йосафата диякону Ігорю Солдаку та освятив новозбудований будинок Катехитичної школи ім. св. Терези від Дитятка Ісуса.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць