Єпископ Широкорадюк: російський терор проти України триває
  • Срд, 07/06/2023 - 23:33

Ординарій Одесько-Сімферопольський Станіслав Широкорадюк OFM розповідає про ситуацію на Херсонщині у зв’язку з катастрофою на Каховській ГЕС.

У розмові з австрійським католицьким агентством Kathpress єпископ зазначив, що будинки 20 000 осіб вже знаходяться під водою, евакуювати вдалося лише 2 000. Важко передбачити економічні та екологічні наслідки трагедії. Гуманітарні потреби постійно зростають. У цілому регіоні вже втрачено врожай кукурудзи та зернових, бракує питної води.

Вода в селах, розташованих нижче водосховища, продовжує підніматись. У деяких місцях вона сягає рівня трьох метрів. Єпископ перебуває у постійному контакті з священниками дієцезії, особливо з тими, парафії яких постраждали. Духовенство намагається надати допомогу потребуючим. Храми також постраждали від затоплення.

Про небезпеку такої катастрофи було відомо ще минулого року, коли окупанти замінували дамбу. Всі в Україні з непокоєм чекали, коли настане вибух. Це не було несподіванкою. «Російський терор і геноцид проти України триває. З російської точки зору все, що має Україна, має бути знищене. Варто побоюватися, що не буде «червоної лінії» навіть для українських атомних електростанцій», – зазначив єпископ Широкорадюк.

Нагадуємо, у ніч на 6 червня відбувся підрив дамби Каховської ГЕС. Пік підняття рівня води прогнозують на 7 червня.


Паломництво Святими місцями