Єпископ Скомаровський: ми не самі у боротьбі за нашу свободу
  • Чтв, 14/09/2023 - 15:33

Від 12 до 14 вересня у Мюнхені відбувався 27 Міжнародний конгрес Реновабіс на тему: «Свобода, яку маю на думці … Європа між пробудженням, розчаруванням та загрозою». У конгресі також взяли участь голова Конференції єпископів України та три наших єпископи.  

Перший день зустрічі був присвячений відзначенню 30-річчя діяльності благодійної організації, яка об’єднує католиків Німеччини та підтримує Східну Європу. Зокрема велику підтримку Renovabis надає для проєктів, які реалізує РКЦ в Україні. Це і будівельні справи, і підтримка душпастирських та харитативних ініціатив. Особливо відчутною є дієва підтримка для українців, які страждають внаслідок повномасштабного вторгнення (чи то в безпосередній близькості до зони бойових дій, чи то як внутрішньо переміщені особи).

До Мюнхена прибули єпископи Станіслав Широкорадюк OFM, Віталій Кривицький SDB, Олександр Язловецький на чолі з очільником Конференції єпископів України Віталієм Скомаровським. 

Єпископ Скомаровський: ми не самі у боротьбі за нашу свободу

Єпископ Скомаровський: ми не самі у боротьбі за нашу свободу

Єпископ Скомаровський: ми не самі у боротьбі за нашу свободу

 

Єпископ Віталій Скомаровський поділився своїми враженнями про участь у конгресі: «Учасниками конгресу є гості з усієї Європи та сполучених Штатів Америки. Для нас, українських єпископів, це нагода представити ситуацію в нашій країні, подякувати всім, хто нас підтримує. Це не лише католики Європи, а й всім іншим людям доброї волі. Ми дуже вдячні за молитву та всіляку допомогу. Для мене було несподіванкою, що не зважаючи на те, що вже  майже півтора року триває війна, бажання допомогти Україні не зникає. Багато людей запевняють нас, що вони самі та їхні спільноти постійно моляться в намірах миру. Це дає нам відчуття, що ми не самі в цій боротьбі. Є надія, що разом із багатьма людьми доброї волі ми зможемо перемогти у цій нелегкій боротьбі за нашу свободу, за нашу країну».