Єпископ Віталій Скомаровський: «Молімося, щоби в нашій країні звершилася Божа воля»
  • Чтв, 05/12/2013 - 11:04

Єпископ  Віталій Скомаровський, секретар Конференції єпископів України, у телефонній розмові з журналістом Католицького Медіа-Центру, говорив про останні події в державі, а саме: про євромайдан та участь католиків у житті країни.

Пропонуємо вам повний текст розмови та аудіозапис.

Слава Ісусу Христу! Католицький Медіа-Центр. Владико, дякую, що погодилися на інтерв’ю. Темою нашої розмови будуть останні події, що відбуваються в державі.

Нашим читачам цікаво, якою є думка пастирів Церкви. Як єпископи України переживають події, що відбуваються в країні? І що вони про це говорять?

Я думаю, що, можливо, це була така стисла форма, але найкраще наше ставлення було виражене в комунікаті, який було опубліковано зовсім недавно, про те, що Конференція єпископату висловлює своє засудження насильницьких дій, які сталися в ніч із п’ятниці на суботу, та закликає до діалогу й молитви. Це три такі пункти офіційної позиції.

Католики України пишуть, що моляться за всіх, зібраних на Майдані, за владу, за політиків.  Як виглядає ситуація в парафіях не центральних областей, а скажімо, західних, східних? Що діється в спільнотах і храмах по всій Україні? Чи ви знаєте щось про це?

Наскільки я знаю, насамперед у всіх храмах є молитва. Молитва за нашу державу, молитва за наш народ та за тих, які мають владу, про мирне вирішення всіх ситуацій. Я думаю, що в цьому ми, католики, є єдиними в такому молитовному переживанні. Це для нас, можна сказати, найважливіша дія, бо без Божої благодаті, без Божого благословення абсолютно не можна вирішити щось там позитивно […]. Тому таким є наше ставлення […]. Я не знаю, можливо, ви маєте на увазі якісь активніші дії. Кожен католик має свої переконання й залежно від цих переконань якось діє […]. Адже Церква об’єднує людей різних переконань, зокрема й політичних. І тому ми не висловлюємо якихось політичних переконань, а закликаємо до злагоди, миру й порозуміння.

До нас надходить інформація, що в Києві деякі спільноти  моляться Розарій на Майдані. Є волонтери, які слідкують уночі за порядком у соборі святого Олександра, який на час євромайдану відчинений цілодобово для всіх людей. Яким ще способом католики можуть допомогти?

Я не знаю, це вже на місцях якось вирішується. Я думаю, якщо костел святого Олександра відчинений, то тут не йдеться про підтримку тих чи інших позицій або переконань. Є люди, які вночі мерзнуть на вулиці, і їм дають можливість якось зігрітися у храмі. Через це Церква в такому сенсі є відкритою […]. Я не думаю, що католики повинні ангажуватися […]. Католики ж є громадянами нашої країни. Вони якось діють згідно зі своїми переконаннями. І це дуже добре. Ми, власне, хочемо, і Церква працює над цим, щоби наші люди теж були добрими громадянами нашої країни, були патріотами й не лише молилися, а й теж працювали в цьому напрямку. Натомість Церква їх поважає та розраховує на їхню самосвідомість.

Ідеться не про ангажування політичне, а про те, як маємо сприяти миру й долучатися до якихось акцій. Знаю, що є люди, які хотіли би допомогти тим людям, які мерзнуть, незважаючи на політичні уподобання.

Я думаю, що люди, які хочуть, уже допомагають. Не чекають команди, а діють згідно зі своїм сумлінням.

Ви згадали комунікат, який опублікувала Конференція єпископів України. Читачі Інтернет-сторінки Католицького Медіа-Центру писали коментарі й висловили свою думку. Їм важливо, що Церква відреагувала на останні події, що вони почули пастирський голос своєї Церкви. Чи могли би Ви як представник єпископату сказати кілька слів для католиків України, які прагнуть чути цей голос?

Я хочу сказати, що ми як віруючі люди повинні молитися про те, щоби в нашій країні звершилася Божа воля, щоби ми завжди мали благословення, щоби ми змогли уникнути всілякого насильства, пролиття крові, якому просто немає виправдання, бо це страждання невинних людей. А молитва для нас, розуміємо, є найважливішою, бо якщо Бог нас благословить, усе буде добре.

Сподіваємося, що дійсно будемо єднатися найголовніше в молитві, чим принесемо мир і єдність. Щиро дякую Вам, Владико, за цікаву розмову!

Прошу.

Розмовляла Христина Надворна, Католицький Медіа-Центр


Паломництво Святими місцями