Єпископат США фінансово допоможе Церкві в Україні
  • Птн, 18/07/2014 - 11:06

Конференція католицьких єпископів США виділила майже 5 млн. доларів для фінансування 211 пастирських, будівельних та освітніх проектів у 20 колишніх комуністичних державах. З них понад 1.3 млн. доларів призначені для України.

«Останні події в Україні чітко показали, що брати й сестри Центральної та Східної Європи потребують нашої допомоги», — заявив єпископ Спокена, штат Вашингтон Блейз Дж. Купіч, голова комітету з допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі. «Церква в цих регіонах чинить багато добра, незважаючи на те, що вона досі оговтується від шкоди, яку їй заподіяли в минулому та стикається з проблемами секуляризованої культури сьогодні. Завдяки нашим фінансовим проектам, католики США чітко висловлюють своє бажання допомогти їм у цьому новому етапі їхньої подорожі в ролі учнів Христа».

Серед представлених на зустрічі грантів, комітет звернув особливу увагу на Україну. Вони затвердили 80 грантів для пасторальної роботи та відновлення країни загальною сумою в $1,305,532. Затверджені проекти включають: побудову притулків для бездомних, експлуатаційні витрати для декількох дитячих будинків, якими опікуються Сестри святого Йосифа, витрати для молодіжних акцій, а також католицьких телевізійних програм. Кілька проектів будуть стосуватися богопосвячених осіб, які працюють в Україні. Ці гранти включають: витрати на будівництво семінарії, формаційних та навчальних програм для сестер, вікна для келій  Покровського студитського монастиря, а також на підтримку декількох семінарій і програм для священиків.


Паломництво Святими місцями