Єпископи Чилі закликають до реформ сім'ї та соціальної справедливості
  • Втр, 20/05/2014 - 17:50

Ми повинні досягти географічної та екзистенціальної периферії Чилі з посланням справедливості та братерства.

Так заявили єпископи цієї країни наприкінці пленарного засідання єпископату, яке відбулося в Пунта Тралка. Велику увагу приділили актуальним соціальним проблемам і запропонованим Церквою шляхам будування більш братерського суспільства. Прикінцеве послання має промовисту назву: «Поцілуються справедливість і мир».

Разом з новим урядом Чилі готується прийняти цикл реформ, які охоплюють усі сфери життя. Церква погоджується з необхідністю політичних і соціальних змін, однак, наголошує, що при запровадженні реформ важливою є, насамперед, соціальна справедливості та бажання зменшити класові відмінності. Єпископи наголошують на важливості солідарності, яку жителі Чилі могли побачити під час трагедій, які останніми місяцями траплялися в цій країні: землетрус на півночі, велика пожежа в прибережному місті Вальпараїсо. Ці події показали, що народ може об'єднатися і організувати допомогу постраждалим.

Єпископи нагадують, що саме цінності, яких навчає Церква, є підґрунтям чилійської національної ідентичності, є «душею Чилі». Вони також виступили на захист життя, наголосивши, що чилійці – народ, який любить життя і бореться за життя, про що свідчить також його історія. У цьому контексті висловилися також проти легалізації абортів, які досі заборонені в Чилі і які, за словами єпископів, були б замахом на «чилійську душу». Присутні на зустрічі єпископи також закликали до більш ефективної політики для допомоги сім’ям, виступаючи за те, щоб усі діти мали однаковий доступ до освіти. Церква через цьогорічні територіальні місії по всій країні хоче досягти географічної та екзистенціальної периферії чилійського суспільства.

За матеріалами: pl.radiovaticana.va