Єпископи Франції: називати евтаназію братерством – підміна понять
  • Птн, 22/03/2024 - 15:54
Єпископська конференція Франції, зібрана на свою пленарну асамблею, висловилася щодо президентського законопроекту, що передбачає так звану «штучно викликану смерть». Імперативом людяності, наголошують вони, є полегшувати страждання, а не переривати життя.
 

«Не викривлюймо сенс братерства». Так єпископи Франції відповіли президенту Еммануелю Макрону, який говорив про «революцію братерства», вносячи законопроект про штучне припинення життя. Близько сотні єпископів з Лурду, де вони від 18 березня засідають на пленарній асамблеї, зайняли рішучу позицію проти законопроекту, який передбачає легалізацію активної допомоги при смерті з дотриманням певних жорстких умов. Свою позицію вони висловили в комюніке, опублікованому 19 березня, коли пропозиція була щойно подана на розгляд Державної Ради.

«Ми висловлюємо наше велике занепокоєння і глибокі застереження з приводу оголошеного законопроекту про припинення життя», – заявляють ієрархи. «Імперативом людяності і братерства, – додають вони, – є полегшення страждань і надання кожному найбільш гідних умов для завершення життя, а не переривання його за допомогою смертоносного жесту».

Пріоритет – паліативна допомога

Єпископи ще раз наголошують на своєму неприйнятті «штучної смерті» і наполягають на «наданні пріоритету паліативній допомозі», що також рекомендує Національна консультативна рада з питань етики. Вони закликають французьких католиків брати участь у підтримці людей з інвалідністю, людей похилого віку та важкохворих. «Прохання про допомогу в самогубстві або евтаназію часто є вираженням почуття самотності і покинення, з яким ми не можемо і не повинні миритися», – підкреслюють вони.