Єпископи північних країн Європи виступили з підтримкою України
  • Чтв, 21/03/2024 - 18:39

Учасники пленарної зустрічі Конференції єпископів північних країн Європи завершили свою працю окремою заявою щодо ситуації в Україні, про яку доповів Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Оголошено кампанію солідарності, що відбудеться у контексті П’ятидесятниці.

 

Конференція єпископів північних країн (NBK) запевнила у своїй солідарності з українським народом, який страждає від війни. Наприкінці свого пленарного засідання, яке відбувалося в Люксембурзі, єпископи опублікували чергову заяву щодо війни в Україні, в якій висловили своє обурення і смуток. Серед учасників нарад був владика Богдан Дзюрах, Апостольський Екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, який доповів про ситуацію в країні.

В заяві зазначається, що єпископи скандинавських країн висловлюють жаль з приводу «численних смертей, поранень, багатьох людей, змушених покинути свої домівки, дітей, які зазнали травм, а також систематичного руйнування національної, культурної та релігійної спадщини». Вони також підкреслюють, що російська агресія викликає занепокоєння і в їхніх країнах. Конкретною причиною цього, як читаємо в повідомленні, є оголошене Росією розгортання військового контингенту вздовж кордону з Фінляндією.

Конференція єпископів північних країн зазначає, що в такій атмосфері потрібні мужність і ясне мислення. «Потрібне довгострокове бачення європейської стабільності, яке уможливить процвітання миру серед стійкої справедливості», – пишуть єпископи, запевняючи, що Церква, яка активно працює в цьому регіоні, бажає зробити свій внесок у досягнення цієї мети. Як стверджується, «українські біженці є бажаними гостями в їхніх громадах», збагачуючи їх «своїм духовним багатством».

Єпископи скандинавських країн віддають належне мужній обороні України та зусиллям людей доброї волі, спрямованим на те, щоб «нагодувати голодних, втішити скорботних і піклуватися про хворих». Таким чином, у смертельну темряву ненависті проникає полум'я надії. Єпископи висловили особливе визнання праці Карітасу в Україні. Як і минулого року, вони оголосили, що країни Північної Європи об'єднаються в кампанії з нагоди П'ятидесятниці для збору коштів на підтримку гуманітарної роботи Карітасу в Україні.

Зазначимо, що Конференція єпископів північних країн Європи згуртовує католицьких ієрархів Данії, Норвегії, Фінляндії, Ісландії та Швеції.