Єпископи Польщі прийняли текст польсько-української декларації
  • Суб, 22/06/2013 - 14:06

Єпископи Польщі зібралися на 362-му пленарному засіданні єпископату й одноголосно ухвалили текст спільної декларації Римо-Католицької Церкви в Польщі та в Україні, а також Української Греко-Католицької Церкви, пов'язані з 70-ою річницею Волинської трагедії. Декларацію підпишуть 28 червня у Варшаві.

Ця декларація є наступним етапом процесу польсько-українського примирення, ініціаторами якого 25 років тому стали Католицька Церква в Польщі та Українська Греко-Католицька Церква. Їхнім останнім етапом був спільний лист двох Церков 2005 року, в якому додали відому фразу: «Ми пробачаємо і просимо пробачення».

Підписалися під документом Архиєпископ Святослав Шевчук, Митрополит Києво-Галицький та Глава Української Греко-Католицької Церкви, Архиєпископ Юзеф Міхалік, Митрополит Перемишля, голова Конференції Єпископату Польщі, а також Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, голова Конференції Римо-Католицького Єпископату в Україні.

Підписанню спільної декларації передуватиме панахида (молитва за померлих), в якій візьме участь президент Польщі, що відбудеться 27 червня о. 17.00 в столичній церкві отців-василіян. У ній візьмуть участь Архиєпископ Шевчук, три греко-католицькі митрополити з України та Архиєпископ Іван Мартиняк, а від Церкви в Польщі: Архиєпископ Юзеф Міхалік, примас Юзеф Ковальчик і кардинал Казімєж Нич. Також буде присутній Архиєпископ Мечислав Мокшицький, латинський Митрополит Львівський, і президент Польщі Броніслав Коморовскі.

За матеріалами: ekai.pl


Паломництво Святими місцями