Єпископи США: запевнити гідну роботу, щоб утримувати сім’ю
  • Чтв, 27/08/2015 - 10:09

Перший понеділок вересня у США – це Свято Праці (Labor Day). Цього року воно припадає на 7 вересня. Якщо в минулому це було свято лише тих робітників, які належали до профспілок, то тепер це день усіх працюючих, а також нагода для сімейних зустрічей і неофіційний кінець літа. Вперше він був відзначений в 1882 році, 1804 року став офіційним святом.

З нагоди цього загальнонаціонального свята єпископи США звернулись із посланням, звертаючи увагу на необхідність запевнення гідної праці, аби утримати родину. Наша католицька віру спонукає нас «будувати соціальні та економічні системи й структури», які будуть здатними створювати гідні робочі місця, з відповідною заробітною платою та сприяти «формації й стабільності родин». Про це від імені Єпископської Конференції США пише архиєпископ Маямі Томас Джерард В’єнські, що є президентом Комісії в справах національної справедливості та людського розвитку.

Звернення посилається на Енцикліку Папи Франциска «Славен будь», підкреслюючи головну необхідність забезпечення праці для сім’ї, як «первинної клітини суспільства». Однак, у наші часи робота дедалі частіше виявляється нетривалою і низькооплачуваною. Архиєпископ В’єнські вказує, що не зважаючи на деяке економічне піднесення, ситуація багатьох американських сімей не покращилась. Задля безробіття чи  неповної зайнятості дедалі більше молодих людей відкладаю шлюб, а мільйони американських дітей живуть на межі бідності. Праця має служити сім’ї, але дуже багато родин змушені розриватись між сім’єю і роботою, щоб звести кінці з кінцями. Не можемо примирюватись із ситуацією, яка не гарантує стабільної роботи та відповідного заробітку.

Архиєпископ Маямі наголошує, що на всіх рівнях потрібне глибоке навернення сердець. Порушення людської гідності, яке проявляється в експлуатації робітників, у торгівлі жінками й дітьми, в міграційній системі, яка не здатна забезпечити гідну працю і краще майбутнє тисячам обездолених родин, які втратили надію, залежить також і від наших особистих рішень – від одягу та харчів, які вибираємо, предметів, якими себе оточуємо.

«Шлях оновленого суспільства будується на солідарності, яка вкорінюється у вірі. – стверджується в посланні єпископів США з нагоди «Дня праці». – Необхідно відкинути індивідуалізм і матеріалізм, які вчиняють нас байдужими до страждання інших».