Ірландія: Заклик єпископа до щоденної молитви за родину
  • Втр, 18/08/2015 - 10:37

Залишилося вже менше, ніж 50 днів, до початку 14-й загальної звичайної асамблеї Синоду Єпископів на тему «Покликання і місія родини в Церкві та сучасному світі», який від 4 до 25 жовтня 2015 р. відбуватиметься у Ватикані. У цьому контексті Архиєпископ Арми і Примас всієї Ірландії Імон Мартін закликав вірних кожного дня проказувати принаймні один раз молитву «Радуйся, Маріє» в наміренні родини.

«Прошу вас молитися за те, щоб Синод зумів запропонувати Церкві та світові душпастирські ініціативи, які заохочуватимуть докладати нові зусилля для того, аби в щоденному житті ділитися радістю Євангелія», – закликав ієрарх під час прощі до Марійського санктуарію Пресвятої Богородиці в Нок, Цариці Ірландії, з нагоди щорічної дев’ятниці, яка цього року відбувається на тему «Віра і родина».

Проповідуючи під час Святої Меси в урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, Примас Ірландії вказав на постать Богородиці, як на приклад цілковитого вручення себе у Божі руки, особи, Яка «пригадує нам про красу, гідність і справжній потенціал людини», що особливо важливо в наш час. Внебовзята Діва Марія, за його словами, є символом «перемоги людської гідності над жадібністю, гріхом та корупцією», тому що Вона показує нам, що «посвятися Богові означає віднайти у Ньому щось цінного – життя у повноті та радості».

У контексті Року богопосвяченого життя, проголошеного Папою Франциском, архиєпископ Імон Мартін склав подяку всім богопосвяченим особам Ірландії за «надзвичайний вклад» не лише в країні, але також в усьому світі в ділянці виховання, охорони здоров’я, в’язничного капеланства, служіння відсунутим за борт суспільного життя й забутим суспільством. «У вас, – сказав він, – бачимо особливо відображеною присутність Пречистої Діви Марії, Яка є досконалим прикладом життя, посвяченого Богові». Свою проповідь ієрарх завершив молитвою до Пресвятої Богородиці, просячи Її допомогти кожній людині віднайти своє покликання в житті.

Щорічна дев’ятниця до Пресвятої Богородиці з Нок, яка триває від 14 до 22 серпня, передбачає не лише молитовні заходи, але також різні семінари та зустрічі. Серед тем – передавання віри в родині, подружжя, сім’я, як солідарна спільнота віри. Згаданий Марійський санктуарій, особливо дорогий серцю ірландських вірних, споруджено на місці, де, згідно з переданням, 1879 року об’явилася Пречиста Діва Марії. На згадку про сторіччя цієї події 1979 року святиню відвідав святий Папа Іван Павло ІІ.