Італійський актор: роль Варави в «Страстях Христових» змінила моє життя
  • Нед, 16/08/2015 - 02:39

Італійський актор П’єтро Саруббі не хотів грати у фільмі Мела Ґібсона епізодичну роль, та ще й до того без тексту. Але ця роль стала переломний моментом у його наверненні.

Мел Ґібсон зустрівся з відомим італійським актором два рази, пропонуючи йому епізодичну роль злочинця Варави, якого юдеї вимагали відпустити замість Христа.

«Коли Мел запропонував мені цю роль, я мало не вмер від сміху. Я – відомий актор маю грати якусь епізодичну роль і навіть не маю там ніякого тексту?!  Я одразу сказав Ґібсону: нема жодного шансу. Дай мені роль святого Петра», - пригадує Саруббі свій кастинг.

Але Ґібсон не піддавався. Він двічі зустрічався з Саруббі й вони двічі годинами сварилися. Ґібсон без перестану повторював: Будеш Варавою, мені потрібен твій гнів для цієї ролі. І Саруббі все ж таки погодився на цю епізодичну роль. Роль, яка змінила йому життя назавжди, запізнавши його з любов’ю і милосердям Божим.

Що сталося протягом зйомок фільму? Який момент був переломним? «Це був погляд очі в очі між двома акторами» - пригадує італійський актор, продовжуючи розповідь про погляд у очі Джіма Кевізела – актора, який грав роль Ісуса в фільмі.

«Я знав Кевізела багато років, багато разів дивився в його очі. Але в часі зйомок сцени в Пилатовій преторії в його погляді я побачив очі Ісуса, який ставить питання. Він в тому моменті був Ісусом. Не тому що в часі зйомок він перестав курити і вживати алкоголь. Він просто був Ісусом. Я очікував зустріти погляд відчаю. Погляд смертника засудженого на смерть. Погляд особи яка ненавидь мене і цілий світ. Але я побачив погляд сповнений миру й любові» - пригадує Саруббі.

Ця сцена у фільмі триває усього кілька секунд. На зйомках Саруббі дивився на Кевізела трошка більше хвилини. Ґібсон не переривав це. Лише тоді коли Варава-Саруббі спустив погляд додолу Ґібсон крикнув: Пауза! Це саме те чого я хотів!

Сцену було знято. Але актор мусів щойно зустрітися з тим, що він власне пережив. У вечері після зйомок погляд Ісуса не виходив з його голови. Але питання в Ісусовому погляді він не розумів. Повернувся у свій рідний Мілан.

«Я повернувся до своїх старих звичок і обов’язків. Але в мені щось тріснуло. В моїй голові було повнісінько запитань. Той погляд не давав мені спокою. Цілий час цей погляд без будь-яких закидів, без будь-якого засудження, сповнений миру й готовності на жертву, не давав мені спокою. Я відчувався жахливо самотнім, я не мав з ким поговорити про це. Нарешті я оголосив капітуляцію» - розповідає актор, що зіграв Вараву.

«В той час я був правдивим Варавою – повний гніву, дурниць, цинічний і розчарований. А сьогодні? Тепер я просто щасливий. Я вернувся в Церкву, живу сакраментальним життя (приступаю до св. Таїнств – прим. перекладача). З своєю дружиною я взяв шлюб, охрестив своїх п’ятеро дітей. Тільки Господь міг зробити так, щоб я наново народився», - свідчить Саруббі.

Колишній противник інституту шлюбу та сім’ї на день свого власного шлюбу мав надзвичайний досвід. Коли він підійшов до престолу і побачив, що у лавках сидять його діти і дивляться на своїх батьків, він почав плакати з радості. З ним проплакали і всі присутні в церкві.

Саруббі написав дві книжки про своє навернення. Зараз він подорожує світом, розповідаючи молоді про своє дитинство, сповнене конфліктами з батьками, про життя вулиці, говорить про Божу любов і пояснює, що не виплатиться так марнувати своє життя, як робив це він, поки не зустрів Ісуса.

Для Саруббі нема ніякого сумнів, що фільм, які багато хто називають контраверсійним, насправді, діло Святого Духа.

За матеріалами: Bitno.net


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць