Івано-Франківський Карітас організував виставку художніх робіт неповносправної молоді «Створюємо зміни разом – творчі та відкриті»
  • Втр, 06/12/2016 - 13:38

5 грудня, у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України,  відбулося  відкриття виставки художніх робіт дітей та молоді з особливими потребами «Створюємо зміни разом – творчі та відкриті». На відкриття виставки завітали представники влади області, громадських організацій, художники, журналісти та автори художніх робіт, представлених в експозиції.

«В цих роботах, у цьому мистецтві ми можемо по-іншому сприймати людей з особливими потребами, - розповідає директор Івано-Франківського Карітасу отець Володимир Чорній. – З богословської точки зору, ці люди є покликані Богом до життя для нас з вами. І ми більше маємо від них, коли стараємося їм допомогти, адаптувати, соціалізувати – Господь дає таку нагороду і ми стаємо моральною громадою, соціальною. Ця виставка відкрилася завдяки праці молоді та дітей з особливими потребами і допомагає по-іншому зрозуміти і відкрити їх. Картини, представлені тут не професійно виконані, але чисті та одухотворені, бо намальовані людьми, які не мають гріха». 

В Івано-Франкіському Карітасі  понад 40  вихованців  Центру дозвілля та соціальної адаптації  прийняли участь у  арт-проекті, який реалізовувався за підтримки МБФ «Карітас України».  Протягом  трьох місяців під керівництвом викладача з малювання Івана Боднарчука  вони намалювали  понад  100 робіт. Кожна з них особлива, адже  демонструє бачення світу дітьми та молоддю з особливими потребами, їх переживання та відчуття, які вони передали за допомогою фарб, що є особливо цікавими та цінними.

«Твори, представлені сьогодні в залі обласної організації Національної спілки художників України, насправді відрізняються від експонованих поруч експозицій професійних художників своєю безпосередністю, наївністю, відкритістю, своїм не завжди вмінням і в цьому, власне, найбільша їх цінність, бо люди з особливими потребами, коли використовують світ кольору, фарби для того, аби в якийсь такий знаковий спосіб, асоціативний, інтуїтивний висловитися, показати свій внутрішній світ, - ділиться голова правління обласної організації Національної спілки художників України Микола Якимечко. – Насправді ці твори дуже веселі. Тобто, їх автори сонячні. І якщо зовні ми можемо розуміти, що вони не цілком повносправні, то душа у них світла, кольорова, співуча. І наочно можна прослідкувати вплив арттерапії, яку ці діти та молодь отримують в Карітасі. Малювання лікує, пробуджує якісь такі потаємні, приспані, не відкриті плоди спілкування з зовнішнім світом через колір, через композицію, лінію, пляму, силует, колорит, співвідношення кольорів».

«Символічно , що ця виставка співпадає з виставкою робіт, присвячених Іванові Франку, - зазначив Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді Ростислав Микитюк. – Окремі роботи молоді та дітей нагадують мені мотиви Франкових творів. У них є бачення того світла, яке нам доносив великий поет. Це прекрасно, що така молодь, за підтримки нашого Карітасу, має змогу продемонструвати свою творчість. На жаль, ми часто згадуємо людей з особливими потребами лише коли є привід. Хочеться побажати, щоб ми пам’ятали про них завжди, підтримували  та опікувалися ними повсякчас».

Особливі художники запрошують усіх небайдужих поціновувачів мистецтва відвідати виставку «Створюємо зміни разом – творчі та відкриті», яка  триватиме у приміщенні  виставкової  зали обласної організації Національної спілки  художників України  до 11 грудня 2016 року.


Потребують допомоги!!!

Першокласник Сашко Гук
потребує термінової операції

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць