Канадські єпископи: Християнська єдність – невідкладний пріоритет
  • Нед, 20/07/2014 - 15:13

Майже п’ятдесят років тому, 21 листопада 1964 року, Папа Павло VI оприлюднив декрет Другого Ватиканського Собору «Unitatis Redintegratio» (Відновлення єдності), присвячений темі екуменізму. З цієї нагоди Єпископська Конференція Канади поширила окреме послання, в якому, зокрема, йдеться про те, що й після того, як минуло півстоліття, «християнська єдність залишається невідкладним пріоритетом».

«Господнє прохання про єдність, – читаємо у документі, – ще не всюди вислухане, однак, ми вже зробили багатообіцяючі кроки на шляху, накресленому Собором». Це, зокрема, «суттєвий поступ у взаємному розумінні одні одних та у спільному свідченні». У посланні пригадується, що на протязі року після оприлюднення «Unitatis Redintegratio» канадський єпископат створив Єпископську комісію з питань єдності християн, діалогу з євреями та міжрелігійного діалогу, серед завдань якої: «встановлювати стосунки з іншими Церквами та церковними спільнотами країни, бути орієнтиром для екуменічної діяльності в Канаді, підтримувати екуменізм на національному рівні». А 1998 року Єпископська Конференція Канади була першою у світі, яка стала повноправним членом Екуменічної Ради своєї країни.

«Останні півстоліття стали свідками великих змін у взаєминах між католиками та “відокремленими братами”, і ці екуменічні зусилля, що ґрунтуються на Христовій молитві за єдність, свідчать про великодушну відповідь на соборовий декрет», – пишуть канадські єпископи, закликаючи, щоб річниця появи документу «Unitatis Redintegratio» стала нагодою «для оновлення рішучого наставлення християн стати одністю у Христі», сіючи в серцях кожного віруючого «довір’я, смирення, терпеливість, розкаяння та прощення», завдяки яким можливо «загоїти рани поділів».

Наприкінці, пригадавши про екуменічну молитву, яку Папа Франциск та Патріарх Вартоломей І здійснили в базиліці Господнього Гробу в Єрусалимі, Єпископська Конференція Канади заохочує кожного вірного «поглиблювати особисте та спільнотне заанґажування у справу єдності», як у родинах, так і на парафіях чи в громаді.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць