Канонізація батьків святої Терези від Дитятка Ісус
  • Птн, 19/06/2015 - 13:24

Папа Франциск канонізує подружжя Луї та Марі-Зелі Мартен. Це буде перше в історії Католицької церкви подружжя, канонізоване не за подвиги мучеництва.

На зібранні кардиналів, 27 червня, подружня пара офіційно буде проголошена святою.

Папа Франциск ще у березні підписав декрет про визнання чуда зцілення за заступництвом Луї та Зелі Мартен (1823-1894, 1831-1877). Кардинал Анджело Амато, Префект Конгрегації з канонізації святих, тоді оголосив, що, можливо, церемонія канонізації відбудеться під час жовтневого Синоду єпископів, які будуть обговорювати питання сім`ї. Особливістю цієї канонізації буде те, що до лику святих їх зарахують як подружжя, тобто, одночасно.

Ще 1994 року Папа Іван Павло ІІ визнав особливі заслуги подружжя Мартен. А у 2008 році папа Бенедикт XVI зарахував їх до лику блаженних. «Таємниця успіху» християнського життя подружжя Мартен, - сказав під час беатифікації кардинал Хосе С. Мартінс, - у їх готовності смиренно слідувати Господніми шляхами і привести всі аспекти свого життя до гармонії з вченням Церкви».

Вшанування цього подружжя є досить розповсюдженим. Недарма їх мощі були привезені до собору св. Петра на час Синоду про сім`ю.  

Подружжя Мартен мали дев’ять дочок, чотири з яких померли у ранньому дитинстві. А інші п’ять стали монахинями. Найвідоміша з них – Тереза від Дитятка Ісус, яка проголошена святою і Вчителем Церкви.